Czytam, bo lubię! – aktualizacja styczeń 2024

Zakończył się pierwszy okres roku szkolnego. Nadszedł więc czas na podsumowania! Grono absolwentów programu liczy już pięć osób(!) i są to: Gosia, Julie, Paulinka, Emilka i Wojtek z kl. 3a. Prace na ten rok szkolny zakończyli również uczniowie klasy 2b: Klaudia, Nikola, Artem, Roksanka i Tobiasz. Teraz czekamy na następnych!

Czytam, bo lubię!

Program "Czytam, bo lubię" realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce od drugiego semestru roku szkolnego 2015/16.

Głównym celem programu jest rozwijanie czytelnictwa książek wśród dzieci i promowanie czytania, jako formy spędzania wolnego czasu.

Zasady uczestnictwa w programie

Czytaj więcej: Czytam, bo lubię!

Już czytamy!

Ruszył nasz program „Czytam, bo lubię!” – edycja 2023-24. Gazetka stopniowo zapełnia się Waszymi pracami. Na dzień dzisiejszy mamy już nawet dwie trzecioklasistki – Julcię i Gosię – które ukończyły cały cykl i na koniec roku szkolnego otrzymają piękne nagrody.
Jeżeli program będzie rozwijał się w takim tempie, to już zaczynam się bać o zasobność portfela sponsora nagród - Rady Rodziców:)


 

Czytam, bo lubię! – podsumowanie 2022/23

Koniec roku już tuż, tuż - więc czas na podsumowania. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w programie. Było Was aż 34. To dużo, czy mało? Nie wiem. Dla mnie ważne jest to, że są dzieciaki, którym się chce, które czytają i chwalą się tym.
Nie wszystkim udało się zakończyć ten rok przewidzianą na niego liczbą prac – może nadrobią to w przyszłym?
Absolutny rekord pobiła klasa 2a, z której aż dziesięć osób ukończyło tegoroczną edycję programu.
Bardzo cieszy, że do zabawy dołączyli również pierwszoklasiści.

A oto lista wszystkich tegorocznych absolwentów:

Filip Malinka 1a
Tobiasz Żyrek 1b
Artem Mohylevets 1b
Roksana Kalfas 1b
Małgosia Czaja 2a
Paulinka Kupczak 2a
Kalinka Koj 2a
Julcia Mikołajek 2a
Karol Matuszewski 2a
Lenka Cabaj 2a
Wojtek Matuszewski 2a
Michał Lubos 2a
Emilka Sołtysek 2a
Zosia Kasza 2a
Martynka Juraszek 3a
Wiktoria Holicz 3b

Szczególne gratulacje należą się uczniom, którzy zakończyli cały program – wykonali dwanaście prac i odbiorą piękne nagrody podczas apelu na zakończenie roku szkolnego. A są to:

Tosia Jamrozowicz 3b
Weronika Gołoś 3b
Patryk Madejczyk 3a

Bardzo Wam dziękuję za udział w programie i gratuluję wszystkim absolwentom!