MŁODZI STRAŻACY:)

Gminne eliminacje do Powiatowego konkursu z wiedzy pożarniczej już za nami. Odbyły się one 26 marca w OSP w Cięcinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Tomasz Wojciuch, Michał Hyla, Kacper Konior, Paweł Żołdak oraz Grzegorz Koźlik. W kategorii klas 1-4 zwyciężył Tomasz Wojciuch z klasy 4a, który będzie reprezentował naszą Gminę w konkursie powiatowym. Natomiast w kategorii klas 5-8 drugie miejsce zajął Grzegorz Koźlik z klasy 7b. Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!!!

Kamila Pawlus

images/konkurs-OSP/800_1 (1).jpgimages/konkurs-OSP/800_1 (2).jpgimages/konkurs-OSP/800_1 (3).jpgimages/konkurs-OSP/800_1 (4).jpgimages/konkurs-OSP/800_1 (5).jpg

Wyróżnienia dla pierwszaków

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Żywcu zorganizowało konkurs plastyczny o tematyce świątecznej pn. Wielkanoc w Tradycji Naszych Przodków. Miło nam poinformować, iż uczennice Wiktoria Potasiak z kl. Ib oraz Lena Hazuka z kl. Ia wywalczyły w tym konkursie wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Czech

images/Wielkanoc-1-3-2024/800_1 (1).jpgimages/Wielkanoc-1-3-2024/800_1 (2).jpgimages/Wielkanoc-1-3-2024/800_1 (3).jpgimages/Wielkanoc-1-3-2024/800_1 (4).jpg

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pieśni Zimowych w Języku Angielskim i Niemieckim

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pieśni Zimowych  w Języku Angielskim i Niemieckim w Szkole Podstawowej w Żabnicy. Konkurs odbył się 18 stycznia. Milenka Drevetska oraz Hania Biegun z klasy 6a zdobyły drugie miejsce w kategorii duetów klas 4-6. Amelia Tirak z klasy 7b zajęła miejsce trzecie w kategorii solistów klas wyższych. Joasia Witos z klasy 4b otrzymała wyróżnienie. Wszystkim gratulujemy!!!

Katarzyna Gaweł-Biegun

images/koledy-ang.-2024/800_1.jpgimages/koledy-ang.-2024/800_2.jpgimages/koledy-ang.-2024/800_3.jpgimages/koledy-ang.-2024/800_4.jpg

Sukces trzecioklasistów!

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...” - takim mottem kierował się Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, organizując tegoroczny konkurs literacki o tematyce świątecznej. Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej, podzielenie się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki temu uczniowie klas III mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami twórczymi i w taki oto sposób 6 uczniów znalazło się wśród nagrodzonych laureatów:

Alan Mieszczak, IIIb
Małgorzata Czaja, IIIa
Zofia Kasza, IIIa
Wojciech Matuszewski, IIIa
Lena Tyrlik, IIIa
Kornelia Porzycka, IIIa

Oto kilka zdań naszych uczniów, które szczególnie łapią za serce:

Siedzimy razem przy stole, winy sobie przebaczymy. Dzięki temu zrozumiałem, że w świąteczny czas, nie prezenty tworzą magię, lecz miłość, która jest w nas.
Alan Mieszczak, IIIb

Najważniejsze w tym dniu jest to, że jesteśmy razem. Nikt nigdzie się nie spieszy.
Zofia Kasza, IIIa

Niech w święta dzieci się nie smucą, a dorośli się nie kłócą. I niech nikt nie będzie sam, bo taki jest mój na święta super plan.
Wojciech Matuszewski, IIIa

Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych-wielkich poetów! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Joanna Motyka

Gratulacje dla Jakuba Tiraka z klasy II b

Miło mi poinformować, że Jakub Tirak został laureatem powiatowego konkursu plastycznego „Boże Narodzenie w Beskidach”.

15 grudnia w Muzeum Miejskim w Żywcu odebrał nagrodę książkową i dyplom z rąk Starosty Żywieckiego i Dyrektora Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy dalszych sukcesów.

Izabela Sobel