NOWINKI ZE ŚWIETLICY

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU O TRADYCJACH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Z uśmiechem sięgam po laptopa, by napisać Wam drodzy nauczyciele i uczniowie o wynikach konkursu organizowanego przez Starostwo Żywieckie. Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z bogatym dziedzictwem tradycji wielkanocnych naszych przodków. Jednak nie wszystkie z nich są nadal obecne w naszym życiu. O czym uczestnicy konkursu mogli się dowiedzieć w trakcie przygotowywania prac, jednoczesnie zdobywając wiedzę na ten temat z fragmentów książki „Godamy po nasemu”, której autorem jest Stanisław Ficoń. Tradycje te są piękne i sprawiają, że święta to wyjątkowe chwile. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcić uczniów do ich pielęgnowania w domach rodzinnych, po to by sztafeta pokoleń została zachowana.

LAUREATKĄ KONKURSU  została

Maja Żółty kl.2b

WYRÓŻNIENIA  zdobyli:

Natalia Kubica kl. 1b

Patryk Madejczyk kl. 1a

Zuzanna Drewniak kl. 2a

Konrad Rączka kl. 6a

Dzieciaki spisałyście się na medal:) Przesyłamy uściski i gratulacje:)

Anna Kalinowska i Bożena Hazuka