Nowinki ze świetlicy

Rozstrzygnięcie konkursu na ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ

W dniu 23 marca w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce odbyło się spotkanie komisji konkursowej, której zadaniem było ocenienie prac zgłoszonych do konkursu plastycznego pt. ,,Wielkanocna kartka świąteczna”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Otrzymaliśmy 55 prac . Nadesłane prace są pomysłowe, starannie wykonane i bajecznie kolorowe. Celem  konkursu  jest ocalenie od zapomnienia tak pięknego i starego zwyczaju posyłania   rodzinie, bliskim i przyjaciołom tradycyjnych kartek papierowych z okazji świąt. Takich, na których trzeba odręcznie napisać życzenia, adres oraz przykleić znaczek. Jest to namacalny wyraz pamięci i okazywania sobie serdeczności. Ma on duże znaczenie szczególnie dla osób- starszych naszych babć i dziadków. 

Ten świąteczny zwyczaj jest dziś silnie wypierany  przez telefony komórkowe, internet i inne nowinki techniczne. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcić dzieci do pielęgnowania tak miłego zwyczaju.

Wybranie zwycięzców i wyróżnionych nie było łatwym zadaniem. O naszym wyborze zadecydowały: ciekawy pomysły, łączące różne techniki i samodzielność w wykonaniu pracy.

WYNIKI KONKURSU:

Szkoła Podstawowa  Cięcina

I miejsce       Martyna Szczotka kl. 2b

II miejsce      Magdalena Czulak kl. 2a

III  miejsce   Alicja Biegun kl. 2b

Szkoła Podstawowa  Cisiec

 I miejsce      Hubert Grzegorzek kl. 2b

II miejsce     Miłosz Biegun kl.2b

 Szkoła Podstawowa  Żabnica

 I miejsce     Maria Godzińska kl. 1b

 II miejsce    Hanna Wołczyk kl 1b

 III miejsce   Kinga Tyrlik kl 1b

Szkoła Podstawowa  Węgierska Górka

 I miejsce     Barbara Walaszek kl 3a

 II miejsce     Amelia Kudzia kl 3b  

III miejsce   Julia Duraj kl 2a

WYRÓŻNIENIA:

Aleksandra Duraj kl 1a,   

Lena Wolny kl 1a   

Helena Figura kl 3a,        

Oliwia Buława kl.3b

 KOMISJA KONKURSOWA:

Anna Kalinowska  wychowawca świetlicy 

Bożena Hazuka  kierownik świetlicy

Jolanta Figat – Maślanka zastępca dyrektora szkoły

Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy zaangażowali uczniów do udziału w konkursie. Liczymy na dalszą współpracę. Wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień odbędzie się jak tylko ogłoszą powrót do nauki w trybie stacjonarnym.

 Anna Kalinowska  Bożena Hazuka