CO DOBREGO W ŚWIETLICY...

Witajcie Drogie Świetliczaki!!!

Wprawdzie koniec roku szkolnego już za nami wszyscy z Was mogą się cieszyć słońcem, zabawą z przyjaciółmi, podróżami i długim spaniem. Jeszcze raz gratuluję  Wam pięknych wyników w nauce i zachowaniu, bravo, bravo.

Chciałabym jeszcze w kilku słowach napisać o tym, co nam się udało wspólnie zrobić w trakcie naszych zajęć. Z uwagi na pandemię nie wszyscy rodzice mieli szansę na swobodne poruszanie się po szkole i zaglądanie do naszych sal, co jest w tej sytuacji słuszne  i zrozumiałe. Mam nadzieję, że razem z rodzicami popatrzycie na zdjęcia i rozpoznacie tam siebie.

WIOSENNY OGRÓDEK

Dzieci  z ochotą uczestniczyły w jego zakładaniu. Napełniały doniczki ziemią, sypały w nią nasiona, podlewały i obserwowały jak one kiełkują. Na szczęście roślinki rosły jak na drożdżach, wdzięczne za słońce i wodę. Dzieci dzięki naszej zabawie w ogrodnika dzieci poznały podstawy życia roślin i ich pielęgnacji. Potrafią rozpoznać rożne warzywa i mogą powiedzieć skąd się one biorą na regałach w Biedronce :)

tmp/outputImages/800_1.jpgtmp/outputImages/800_2.jpgtmp/outputImages/800_3.jpg

DZIEŃ DZIECKA

W tym dniu na dzieci czekała niespodzianka. Po przyjściu do świetlicy poprosiłam ich, aby pomogły mi w darciu wielkiego stosu  kolorowych gazet. Dzieci trochę się zdziwiły, ale szybko wzięły się do działania. Robota szła im jak z płatka, przecież wiadomo, że fajnie czasem coś zniszczyć. To pozwala uwolnić rożne emocje. Kiedy wielki karton był już po brzegi wypełniony  gazetami wsypałam do niego dwie torby cukierków, tak żeby dzieci tego nie widziały i mocno wymieszałam. Później dzieci nurkowały w nim w poszukiwaniu łakoci.

Dzięki tej atrakcji dzieci miały okazję się wyszaleć i przekonać o tym , że w ich życiu nie może zabraknąć dobrej zabawy i słodyczy.

tmp/outputImages/800_4.jpgtmp/outputImages/800_5.jpgtmp/outputImages/800_6.jpg

JAKA  ŁADNA   GÓRKA

Na sam koniec chciałam podziękować naszym małym artystom za udział w gminnym konkursie plastycznym pt. ,,Węgierska Górka w oczach dziecka”. O jego rozstrzygnięciu dowiemy się na początku sierpnia podczas Dni Górki. Trzymam za Was kciuki pozdrawiam wakacyjnie.

Anna Kalinowska

images/swietlica-3/800_7.jpgimages/swietlica-3/800_8.jpgimages/swietlica-3/800_9.jpg