AKCJA WOLONTARIATU ZAKOŃCZONA

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję charytatywną „Wizyta św. Mikołaja na Kresach”- Pomoc dzieciom i ich rodzinom na Ukrainie. Dzięki Wam drodzy rodzice udało się przekazać 42 paczki ze słodyczami i przyborami szkolnym dla dzieciaków, a także paczki żywnościowe dla 17 rodzin. NIE BYLIŚMY OBOJĘTNI I POMOGLIŚMY, za co wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY.
Paczki przekazane zostały do Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej.

Opiekun SKW Bożena Majdak

AKCJA CHARYTATYWNA -„ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA”

Po raz pierwszy w tym roku pomyśleliśmy o Seniorach i postanowiliśmy spełnić ich marzenia opisane w listach do św. Mikołaja.
Ciepłe skarpetki, chusteczki higieniczne, ręcznik papierowy, szczoteczka do zębów, coś słodkiego, drobne kosmetyki… O to w listach do św. Mikołaja proszą starsi, schorowani i samotni. Z pozyskanych środków ze sprzedaży pluszaków przygotowaliśmy paczki, a 8 grudnia pojechaliśmy do DOMU SENIORA spełnić świąteczne marzenia i „dostarczyć” trochę radości.
Dziękuję P. Uli F. i P. Bożenie H. za poświęcony czas i zapewnienie transportu.
Wielkie podziękowania Wolontariuszom z klasy 8a: Bartek Piskorz, Bruno Jurasz, Michał Tomiczek, Kuba Hazuka, Karol Żółty

Opiekun SKW Bożena Majdak

images/mikolaj-dla-seniora-2022/800_1.jpgimages/mikolaj-dla-seniora-2022/800_2.jpgimages/mikolaj-dla-seniora-2022/800_3.jpg

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej Pomoc dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie w pogrążonej wojną Ukrainie - obwód lwowski.
W tym roku każda klasa od I do VIII przygotowuje gotową paczkę (reklamówkę), która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu w Ukrainie.
PROSIMY ABY ZAWIERAŁA ONA: przybory szkolne (zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, gumkę), czekoladę, cukierki, baton, ciastka itp. Można dołączyć życzenia i pozdrowienia.
Można także dodatkowo wesprzeć rodzinę artykułami żywnościowymi jak kawa, herbata, pasztety.
Klasy po przygotowaniu paczki w terminie od 17 do 24 listopada dostarczają je opiekunowi wolontariatu p. Bożenie Majdak albo zaangażowanym wolontariuszom.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, WARTO POMAGAĆ - DOBRO WRACA

B. Majdak