Kamerun - podziękowanie

Z POMOCĄ DLA SZKOŁY  W KAMERUNIE – akcja ogłoszona w lutym po spotkaniu naszych uczniów z siostrą misjonarką Natalią - Dorotą Janik oraz poznaniu warunków w jakich tamtejsze dzieci się uczą. Nasz odzew był natychmiastowy - spontaniczny  - ogłosiliśmy zbiórkę  przyborów szkolnych:  długopisy, ołówki, kredki, farby, bloki, papiery kolorowe, ale także sprzęt sportowy jak piłki skakanki, udało nam się także dla najmłodszych zebrać trochę zabawek. To wszystko zapakowaliśmy w wielkie pudło pamiętając, że paczka nie może przekroczyć ani deka więcej niż 20 kg. Taką pakę wysłaliśmy do Kamerunu - dla dzieciaków uczących się w tamtejszej  szkole prowadzonej przez siostry Dominikanki z Krakowa. Koszt takiej paczki, której podróż samolotem trwa ponad dwa tygodnie, wyniósł 200 złotych, które wolontariusze wypracowali podczas zabawy karnawałowej piekąc ciasta.

3 lipca otrzymaliśmy wiadomość z podziękowaniami za paczkę z darami oraz zdjęcia dzieciaków z  naszymi podarkami. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość tym dzieciom, przecież tak niedużo trzeba aby czynić dobro…, a dobro wraca.

Opiekun SKW Bożena Majdak