SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU II semestr 2020/21

Celem Szkolnego Koło Wolontariatu jest  pomaganie potrzebującym, uwrażliwianie uczniów na krzywdę i cierpienie drugiego człowieka. Podczas  cotygodniowych spotkań (niestety bardzo krótko to trwało) szyliśmy gadżety z filcu, ozdoby z okazji świąt, tworzyliśmy kartki okolicznościowe, piekliśmy ciasta, organizowaliśmy kiermasze itp. a całkowity dochód przekazywaliśmy na pomoc potrzebującym.

DZIAŁANIA.

- informacje o akcjach i działaniach umieszczane są na Librusie w ogłoszeniach
 i stronie szkoły w zakładce Wolontariat

SZYJEMY PIÓRNIKI DLA AFRYKI – dla dzieci z Kamerunu

Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie. Dlatego  już we wrześniu rozpoczęliśmy naszą akcję.

Tylko wśród wolontariuszy (w celu uniknięcia  lumpexu) zbieraliśmy  stare jeansy, zamki, daliśmy im drugie życie  – przerabialiśmy  je na piórniki.
Cel wciąż ten sam – podarować piórniki dzieciom, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten podstawowy, uczniowski atrybut. A ile przy tym radości, oglądania otrzymanego prezentu, szukania sposobu, jak go otworzyć i zajrzeć do środka! AKCJA początkowo miała trwać do stycznia 2021 roku ale z wiadomych powodów trwała znacznie dłużej. Planowaliśmy uszyć około 100 piórników, niestety do marca br. udało nam się tylko 30 sztuk, resztę uzupełniliśmy zebranymi podczas zbiórki przyborami szkolnymi, w ramach przerwanej w listopadzie (z powodu pandemii) akcji „PIÓRNIK I LIZAK DLA DZIECI Z AFRYKI”.

Od 9 marca ponownie zbieraliśmy artykuły szkolne: ołówki, kredki, temperówki , długopisy, gumki do mazania, krótkie linijki, nożyczki, piórniki, itp

Zbiórka przerosła nasze oczekiwania, zebraliśmy ponad czterdzieści kilogramów materiałów szkolnych wraz z piórnikami i lizakami, co pozwoliło na  spakowanie i wysłanie dwóch paczek po 20 kilogramów jedna. Nadanie  jednej paczki do KAMERUNU w Afryce z zawartością do 20 kg to koszt 190 złotych.

22marca 2021 roku zorganizowaliśmy dla uczniów klas I-III KIERMASZ WIELKANOCNY w celu pozyskania środków na pokrycie kosztów wysyłki  paczek do szkoły w KAMERUNIE –AFRYKA. Zebraliśmy 429 złotych.

Wszystkim  zaangażowanym w akcje charytatywne, nauczycielom, pracownikom obsługi serdecznie dziękuję.

Wolontariusze: Patryk Góra, Kacper Kowalczyk, Max Konior, Julka Studencka oraz Zosia Biesiedzin, Julka Rączka, Wiktoria Semla, Julka Dymkowska za osobiste zaangażowanie, bezinteresowną pomoc, poświęcenie czasu  i energii podczas działań SZKOLNEGO  KLUBU WOLONTARIATU otrzymali  dyplomy oraz drobne upominki
Opiekun SKW mgr Bożena Majdak