Chłopak z pasją na pięciolinii

Tak o swojej pasji pisze Adam Biegun.

         Mam na imię Adam i od 4 lat uczę się gry na pianinie. Za rok kończę pierwszy stopień szkoły muzycznej w Żywcu. Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się niespodziewanie, kiedy w domu pojawił się instrument. Miała grać na nim tylko moja młodsza siostra, ale i ja postanowiłem spróbować. I tak to trwa...

         Czasami ciężko jest pogodzić codzienne ćwiczenia gry na pianinie oraz naukę w szkole muzycznej z zajęciami w zwykłej szkole, ale kiedy już jakiś utwór mi wychodzi, czuję satysfakcję. Przed pandemią wziąłem udział w konkursie pianistycznym w naszej szkole muzycznej i zdobyłem drugie miejsce – to mnie bardzo ucieszyło.

         Gram również z siostrą utwory na cztery ręce. Najczęściej są to utwory rosyjskich kompozytorów. Samodzielnie gram łatwiejsze kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina,  Arama Chaczaturiana i innych znanych twórców.

A tutaj można posłuchać młodego muzyka.

Chłopak z wygraną pasją

Łukasz Piętka – uczy się grać od 5 roku życia, laureat wielu konkursów i przeglądów pianistycznych m.in. zdobywca I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu. Uczęszcza do Szkoły Muzycznej w Żywcu do klasy fortepianu, bierze udział w licznych koncertach, akompaniuje w imprezach środowiskowych. Pasjonuje się muzyką klasyczną, ragtime’em, muzyką pop i folklorem.

Oto link do występu konkursowego Łukasza w Akademii Młodych Pianistów:

https://www.facebook.com/anderski.instrumentymuzyczne/posts/3877626949002815