BURATINO

Uczniowie klas I-III gościli w Teatrze Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej. Z wielkim zainteresowaniem śledzili perypetie głównego bohatera spektaklu - Buratina, który przeniósł wszystkich do bajkowej krainy. Buratino został stworzony na wzór Pinokia i tak jak on jest drewnianą lalką wyrzeźbioną z kawałka zaczarowanego polana. Przez swój upór, naiwność i łatwowierność wpada w tarapaty. Przeżywa niebezpieczne, a czasem zabawne przygody. To wszystko prowadzi do tego, że Buratino zaczyna rozumieć, co jest w życiu ważne i komu można zaufać. W przedstawieniu aktorzy wykorzystali ponad 30 różnego rodzaju lalek. To marionetki, pacynki, kukiełki, jawajki, lalki zmechanizowane i inne. Sceny z kukiełkami przeplatano grą żywego aktora.

Dlatego też, aby spektakl ten pozostał w naszej pamięci jak najdłużej, ogłosiliśmy konkurs plastyczny na najciekawszą ilustrację do niego. Uczniowie wykonali wiele interesujących prac różnymi technikami. Jury, po burzliwych naradach wyłoniło najlepsze z nich.

Klasy I

Natalia Kania kl. Ib

Milena Mazurkiewicz kl. Ia

Julia Talik kl. Ia

Klasy II

Antonina Talik kl. IIa

Karol Kozubek kl. IIb

Klasy III

Jakub Hazuka kl. IIIa

Maja Trela kl. IIIa

Maja Sporek kl. IIIa

Laureatom gratulujemy! Wszystkich zapraszamy na wystawę prac na drugie piętro.

Renata Czech