V Dzień Regionalny

W dniu 24 kwietnia2018r. w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce odbył się V Dzień Regionalny połączony z projektem edukacyjnym z wiedzy o społeczeństwie, który realizowały klasy II gimnazjum. Podczas Dnia Regionalnego ze swoim góralskim repertuarem wystąpiły dzieci z naszej szkoły, uzdolnione zarówno muzycznie jak i wokalnie. Była to tzw. "Kuźnia talentów". Na zakończenie wystąpiła Kapela Góralska "BARABY", członkowie tej kapeli to nasi byli uczniowie którzy, zgodzili się zagrać dla nas, pomimo bardzo napiętego harmonogramu. Po koncercie zaproszeni goście udali się na regionalny obiad. Wszyscy uczniowie mieli możliwość degustacji takich potraw jak: bukty drożdżowe, makowce, serniki i inne słodkości oraz chleb ze smalcem, drożdżowe paszteciki z grzybami i najróżniejsze sery owcze np. oscypki. Impreza się udała co widać na załączonych zdjęciach. Do następnego.

Przygotowała mgr Anna Kąkol