Słodkie pożegnanie trzecioklasistów

Ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego okazał się bajecznie słodki dla uczniów z klasy IIIa. W tym właśnie dniu udaliśmy się na warsztaty czekoladowe i słodki poczęstunek do restauracji Melaxa. Zabraliśmy ze sobą specjalnie uszyte dla nas na tę okazję „czekoladowe” fartuszki. Po przybyciu na miejsce szybko zabraliśmy się do wykonania pralinek. Każdy z nas zajął stanowisko pracy z wcześniej przygotowanymi produktami do sporządzenia i ozdobienia czekoladek. Zabawa była taka wspaniała, że tylko palce oblizywaliśmy. Nasze wyroby dekorowaliśmy według własnego pomysłu i smaku.

W czasie kiedy nasze „ cudeńka” zastygały w lodówce zebraliśmy się przy tryskającej fontannie gorącej czekolady, aby spróbować bananów w czekoladzie, truskawki polanej czekoladą czy czekoladowych chrupek. Obejrzeliśmy także prezentację na temat najważniejszych czekoladowych faktów. W końcu nadszedł czas na pakowanie naszych dzieł w celofanowe sakiewki, które ozdobiliśmy kolorowymi tasiemkami i bilecikami. Każdy z nas wykonane przez siebie praliny zabrał do domu. Bardzo chcieliśmy poczęstować rodziców i bliskich własnoręcznie wykonanymi czekoladkami.

Serdecznie dziękujemy Pani Sabinie Tomiczek i Pani Justynie Dziedzic za przygotowanie spotkania. Fartuszki, które uszyła dla nas Pani Sabina będą pamiątką tego niezwykłego dnia.

Dziękujemy także Państwu Alicji i Michałowi Waligóra za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów w restauracji Melaxa.

Klasa IIIa