Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 25 stycznia uczennica naszej szkoły Wiktoria Supłat reprezentowała naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu oraz stowarzyszenie dla promocji i rozwoju „Z Kopernikiem w XXI wiek”. Wiktoria zaśpiewała dwie piosenki: „Noel” i „Moonlight”. W piątek odbyły się przesłuchania uczniów zgłoszonych do konkursu, po ocenie wszystkich uczestników, jury podało imiona i nazwiska osób, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Uroczysta gala, na którą została zaproszona nasza uczennica wraz z opiekunem odbyła się w sobotę o godz.10.00, podczas, której uczestnicy po raz drugi wykonywali swoje utwory. Po naradzie jury zostały ogłoszone końcowe wyniki. Wielka była nasz radość, kiedy usłyszeliśmy, że Wiktoria zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Udział w takim konkursie dał nam możliwość porównania umiejętności lingwistycznych i wokalnych z innymi co wpłynie zapewne pozytywnie na motywację uczniów do dalszej nauki języków obcych, choćby poprzez śpiewanie piosenek w obcych językach.

Dorota Waligóra