Nasze kolędowanie

Już niemal tradycją stało się kolędowanie uczniów SP w Węgierskiej Górce. W poniedziałek 21 grudnia 2015 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie w strojach regionalnych z gwiazdą kolędniczą odwiedzali rożne instytucje, aby zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia. Kolędowanie rozpoczęli od Urzędu Gminy gdzie dla Pana Wójta i pracowników samorządowych zagrali i zaśpiewali. Do muzycznego prezentu dołączyli życzenia od całej społeczności szkolnej, składane gwarą przez Ksawerego Szewczyka ucznia klasy 5a, a całości dopełniły symboliczne drobne upominki świąteczne.

Wyśpiewaliśmy także życzenia dla pracowników Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól. Z kolędą poszliśmy także do Banku Spółdzielczego. Pamiętaliśmy również o życzeniach dla Dyrekcji i pracowników Nadleśnictwa.

Wszędzie bardzo ciepło i z radością nas przyjęli, a za kolędowanie hojnie obdarowywali słodyczami. Na zakończenie kolędowego turne zaśpiewaliśmy dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów a także pracowników szkoły wręczając także drobne upominki świąteczne.

Czas kolędników za nami, ale melodie kolęd popłyną jeszcze przez jakiś czas….

Podziękowania dla całej grupy kolędniczej:

gra na skrzypcach: Iga Kurowska i Julia Kupczak

śpiew: Marysia Strzałka, Oliwka Zółty, Martyna Pietras, Gabrysia Dziedzic