Szkolny konkurs pięknego czytania

Uwielbiamy czytać książki, więc dlaczego nie można czytać ich razem i do tego głośno? Taki cel przyświecał konkursowi, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole. Przed właściwym konkursem odbyły się eliminacje, ich zadaniem było wyłonienie dwóch przedstawicieli z każdej klasy, którzy czytają najpiękniej.

18 maja w sali audytoryjnej odbył się konkurs właściwy. Każdy z uczestników czytał wcześniej przygotowany tekst, który sam mógł wybrać. Po przeczytaniu opracowanego fragmentu, wszyscy losowali numerki odpowiadające tekstowi przygotowanemu przez organizatorów, w kolejnej rundzie należało odczytać tekst bez opracowania go w domu. Jury w składzie - Anita Skrzypek, Urszula Kuta, Barbara Duc, słuchało pięknego czytania, oceniało, debatowało, by podczas obchodów Dnia Dziecka ogłosić wyniki. Uczniowie, którzy najpiękniej czytali, zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Największe wrażenie na jury zrobił Adaś Witos, uczeń klasy pierwszej, ten to ma talent! Bez przygotowania przeczytał tekst głośno, wyraźnie, z odpowiednią intonacją, można powiedzieć - najpiękniej! Gratulujemy!

Wyniki

Kategoria klasy I – III

I miejsce - Adam Witos

II miejsce - Bartosz Piskorz i Oliwia Murańska

III miejsce - Emilia Jurasz i Maciej Wypyszyński

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Aneta Hyla

II miejsce – Zofia Pieczarka i Anna Pawlus

III miejsce – Szymon Dyrlaga

Anita Skrzypek