Uczniowie

WALENTYNKI

14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych. Zgodnie z tradycją tego dnia wysyła się listy zawierające wyznania miłosne, często anonimowe, pisane wierszem.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną pocztę walentynkową. Uczniowie mogli wrzucać liściki i drobne upominki dla swoich koleżanek i kolegów. Poczta walentynkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno młodszych, jak i starszych. W roli listonoszy walentynkowych Julka Dziedzic i Kamila Jopek

Bożena Majdak

Kolędowanie uczniów SP w Węgierskiej Górce

W środę 21 grudnia 2016 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie w strojach regionalnych z gwiazdą kolędniczą odwiedzali rożne instytucje, aby zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia. Kolędowanie rozpoczęli od Urzędu Gminy gdzie dla Pana Wójta i pracowników samorządowych zagrali i zaśpiewali. Do muzycznego prezentu dołączyli życzenia od całej społeczności szkolnej, składane gwarą przez Mikołaja Babuśkę ucznia klasy VI, a całości dopełniły symboliczne, drobne upominki świąteczne. Wyśpiewaliśmy także życzenia dla pracowników Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Z kolędą poszliśmy również do Banku Spółdzielczego. Pamiętaliśmy także o życzeniach dla Dyrekcji i pracowników Nadleśnictwa.

Wszędzie bardzo ciepło i z radością nas przyjęto a za kolędowanie hojnie obdarowano słodyczami. Na zakończenie góralskiego kolędowania zaśpiewaliśmy dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów a także pracowników szkoły wręczając kartki z życzeniami, a także Anioły z piernika własnoręcznie upieczone i udekorowane przez dzieci.

Podziękowania dla całej grupy kolędniczej

gra na skrzypcach: Krzysztof Król i Nikola Kudełka

śpiew : Krzyś Król, Zosia Pieczarka, Jola Krzus, Patrycja Bukowczan

kolędowanie gwarą: Mikołaj Babuśka

z gwiazdą: Kajetan Motyka

Opiekun Szkolnej Rady Uczniowskiej mgr Bożena Majdak