Wycieczki

Wrocław – wycieczka szóstoklasistów

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy wczesnym wstawaniem, mieliśmy wyjazd z PKS z Węgierskiej Górki. Podróż przeminęła nam bardzo szybko i zabawnie graliśmy w gry i słuchaliśmy muzyki.

Jechaliśmy około czterech i pół godziny, aż dotarliśmy na pierwszą atrakcje dnia było nią Sky Tower.

W wyznaczonym przez nauczycieli czasie zebraliśmy się i przeszliśmy do korytarza , w którym znajdowała się winda prowadząca na 49 piętro Sky Tower. Wszyscy robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, bardzo miło wspominamy to miejsce.

Później wsiedliśmy do autobusu i przejechaliśmy do ZOO , w którym mieliśmy okazję zobaczyć wiele zwierząt. Następnie przeszliśmy do dużego budynku o nietypowym kształcie, w którym znajdowało się Afrykarium oraz strefa dżungli. Przechodziliśmy też podwodnym tunelem, efekt naprawdę robił wrażenie..

Później przejechaliśmy do centrum Wrocławia i zwiedzaliśmy go, odwiedziliśmy różne kościoły i kaplice, Po zakończeniu zwiedzania panoramy przejechaliśmy na nocleg do Wambierzyc, jechało się tam dwie godziny. Następnie weszliśmy do DOMU PIELGRZYMA IM.ŚW. RODZINY, i zjedliśmy pysznią kolację. Każdy znalazł coś dla siebie, gdy już zjedliśmy wróciliśmy do autobusu po swoje bagaże i zostaliśmy przydzieleni do pokoi. Mieliśmy czas na rozpakowanie się i poznanie nowego miejsca. Następnie poszliśmy do sklepu , następnie do sanktuarium w Wambierzycach i odmówiliśmy tam krótka modlitwę. Niestety nie mogliśmy go zwiedzić , ponieważ było już za późno. Potem wróciliśmy do domu pielgrzyma i poszliśmy spać, z niecierpliwością oczekując na drugi dzień pełny nowych atrakcji.

Drugi dzień-Błędne Skały

Spotkaliśmy się z Panem przewodnikiem i wyruszyliśmy w Błędne Skały. Każdy z uwagą słuchał historii tego miejsca. Piękne skały zachwycały swoim urokiem wszystkich turystów nie tylko nas. Wyznaczona ścieżka prowadziła przez bagna, kamienie, mokradła i trawy. Każdy zapewne przywiózł ze sobą wiele wspomnień z tego miejsca oraz cudownych zdjęć!

Po drodze zatrzymaliśmy się w Kudowie Zdroju gdzie zobaczyliśmy wiele uzdrowisk oraz mogliśmy skosztować wysoko zmineralizowanej wody ze źródła Stanisława Moniuszki. Potem udaliśmy się do Czermnej gdzie zwiedzaliśmy Kaplice Czaszek. Każdy wyczekiwał tego momentu, zwiedzaliśmy kopalnie Złota w Złotym Stoku. Korytarz śmierci który był przed nami do pokonania mroził krew z żyłach. Ciemno, straszna głośna muzyka, ktoś przebrany za ducha. BYŁO NAJLEPIEJ. Wyszliśmy z kopalni ale to nie był koniec, zobaczyliśmy jeszcze wodospad i do wyjścia pojechaliśmy kolejką.

Po wyjściu z Kopalni Złota zjedliśmy obiad w pobliskiej restauracji. Jeszcze czas na pamiątki i musieliśmy pożegnać się z Złotym Stokiem

Weszliśmy do autokaru pełni radości ale i smutku że wycieczka dobiegła końca. Myślimy, że w przyszłym roku uda nam się powtórzyć to jeszcze raz.

Aneta Hyla i Julia Gaweł 6a

„Odkrywamy Solilandię”

18 maja uczniowie klas drugich odbyli pełną tajemnic wycieczkę do bajkowej Solilandii w Kopalni Soli „Wieliczka”. W tej pięknej podziemnej krainie nikt się nie nudził. Uczniowie wędrowali korytarzami, tunelami, odkrywali sekrety „Krainy Bajek”. Mali odkrywcy bawili się w towarzystwie wesołego Soliludka, odpowiadali na pytania, rozwiązywali ciekawe zagadki i quizy. Spotkali również Skarbnika – dobrego ducha kopalni. Zabawy na szlaku dały dzieciom mnóstwo radości, rozwijały ich wyobraźnię, a przede wszystkim poszerzyły wiedzę o dziejach Kopalni. Na koniec bajkowej przygody wszystkie dzieci od samego Skarbnika otrzymały upominki: zapinki z bajkowymi postaciami, solizaki, dyplomy, zakładki do książek. Po solnych przygodach był czas na pamiątki, a w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć McDonalds`a.

Izabela Sobel

Pocztówka z Warszawy

W dniach 16,17 i 18 maja klasy 3 gimnazjum odwiedziły Warszawę. Zwiedzaliśmy między innymi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz na Powązkach, Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Królewski w Łazienkach i Stadion PGE Narodowy.

Kamila Pawlus

Oto krótka fotorelacja:

Klasy piąte we Wrocławiu

Nasza mała podróż po Wrocławiu zaczęła się od zwiedzania Hydropolis, gdzie było mnóstwo ciekawostek o wodzie. Wzdłuż budynku ciągnęła się wodna bariera układająca się w różne wzory. W środku znajdowały się interaktywne tablice, modele ryb, statków itp. Były plansze opisujące wszystko co związane z wodą. Nawet wrocławskie kanały i mosty.

Potem wybraliśmy się do Afrykarium. Mogliśmy tam podziwiać wiele zwierząt, których w Polsce nie spotkamy np. rekiny, tygrysy bengalskie czy pingwiny. Zaczęliśmy zwiedzanie od środka budynku, dzieląc się na grupy chodziliśmy i podziwialiśmy atrakcje, które na nas czekały.

W budynku były najrozmaitsze akwaria - duże i małe, a nawet takie ogromne, że powstawał tunel pod nimi. Chodzenie pod wodą robiło na nas wrażenie.

Potem oglądaliśmy zwierzęta na wybiegach na zewnątrz budynku.

Wszystko było bardzo ciekawe i szybko minął czas.

Kolejnym punktem programu była Panorama Racławicka. To dopiero był obraz! Miał ponad 120 m długości i kiedy na niego patrzyliśmy to wydawało się, że wszystko dzieje się naprawdę! A my jesteśmy w środku bitwy.

Potem pojechaliśmy do hotelu, żeby się rozpakować . Wieczorem byliśmy na Rynku Wrocławskim, chodząc i podziwiając miasto.

Wyspani ruszyliśmy na dalsze zwiedzanie miasta. Zaczęliśmy od Sky Tower. To bardzo, bardzo wysoki budynek, gdzie z wysokości 215 m jest niesamowity widok. Robiliśmy tam sobie zdjęcia i podziwialiśmy panoramę miasta.

Później z przewodnikiem poznawaliśmy miasto. Opowiadał nam o ciekawostkach i legendach związanych z Wrocławiem, oprowadzał po kościołach, i ciekawych budynkach. Weszliśmy nawet na mostek czarownic

Podczas zwiedzania szukaliśmy też krasnali, których we Wrocławiu jest całe mnóstwo .

Wycieczka była mega ciekawa! Polecamy wszystkim! Dziękujemy za opiekę!

Natalka, Marysia, Wiktoria, Zosia, Adaś i Kuba z 5a

Ferie w Krakowie - wycieczka

W pierwszym tygodniu ferii 1 lutego w czwartek uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej i gimnazjum w Węgierskiej Górce wyjechali na wycieczkę do Krakowa zorganizowaną przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego i SKKT p. Bożena Majdak.

Wycieczka była tematyczna – związana z okresem MŁODEJ POLSKI i SECESJI. Najpierw odwiedziliśmy GALERIĘ MALARSTWA POLSKIEGO w Sukiennicach, gdzie uczestnicy brali udział w lekcji pt. „Interpretacja dzieł sztuk”, która była pogłębieniem wiedzy na temat sztuki i kultury na przełomie XIX I XX wieku. Następnie udaliśmy się na ulicę Krupniczą do DOMU JÓZEFA MEHOFFERA. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „OBLICZA POLSKIEJ SECESJI”, gdzie słowa klucze to: Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Młoda Polska, ornamentyka - motywy roślinne asymetria, itp.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na wytchnienie. Powróciliśmy na rynek, by stamtąd udać się ulicą Floriańską na posiłek do MC Donald i KFC oraz zakupić drobne pamiątki.

Zadowolenie i uśmiech na twarzach – tak można określić nasz wyjazd, który z pewnością pozostanie w pamięci.

Podziękowania dla pani Kasi Mazurek, p. Renaty Bieś oraz p. Bożeny Hazuki za opiekę na wycieczce.

Organizator p. Bożena Majdak

Więcej artykułów…