Wycieczki

To było coś dla ucha i dla oka…

17 maja wybraliśmy się na naszą już drugą klasową wycieczkę, taką inną, razem z naszymi rodzicami. Bez problemu zrealizowaliśmy dwa pierwsze punkty programu wycieczki: NOSPR i planetarium. Musicie wiedzieć, że NOSPR to nie taka zwykła filharmonia, to Narodowa Orkiestra Polskiego Radia. Podczas, gdy my uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych, nasi rodzice podziwiali piękną architekturę budynku i dowiadywali się różnych ciekawostek, a potem wspólnie na sali koncertowej ,,podglądaliśmy’’ próbę orkiestry. Może kiedyś nasi rodzice wybiorą się do NOSPR-u na prawdziwy koncert! W planetarium najpierw oglądaliśmy niebo i poznawaliśmy gwiazdozbiory (wiemy już np. jak wśród gwiazd wyszukać Wielki Wóz i jak wyznaczyć Gwiazdę Polarną), a potem ,,wsiedliśmy do rakiety’’ i udaliśmy się w międzyplanetarną podróż. To było wspaniałe uczucie, o którym Wiki Z. napisała tak : ,, czułam się tak, jakbym rękami dotykała gwiazd’’, a niektórzy chłopcy chcą tam wrócić jeszcze raz. Niestety pogoda nie pozwoliła nam zrealizować trzeciego punktu wycieczki, którym miało być zwiedzanie ZOO, ale żyrafy i słonie zobaczymy w przyszłym roku!

KLASA II A

Odlotowa wycieczka do Energylandii

W sobotę 30 kwietnia uczniowie z klas IV – VI udali się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze zorganizowaną przez opiekuna SKKT p. Bożenę Majdak.

Celem wyjazdu było poszukiwanie ciekawej formy spędzania wolnego czasu, a Zator zapewnił możliwość aktywnego wypoczynku i relaks tym, którzy postanowili wypróbować wszystkie atrakcje parku.

Cały kompleks usytuowany jest na obszarze 26 hektarów. Znajduje się w nim wiele różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

Oczywiście my oddawaliśmy się karuzelowym szaleństwom przede wszystkim w strefie ekstremalnej. Uczniowie mogli m.in. przejechać się Viking Roller-Coasterem, czyli ogromną kolejką górską, usiąść na Tsunami Dropie – 40-metrowej Wieży Zrzutu, wziąć udział w wodnej bitwie na łodziach – Splash Battle czy zjeżdżalni Arctic Fun. Najwięcej emocji różnego rodzaju udzielało się podczas szaleństw na Apocalipto czyli ogromnej ławie, która wprowadzana jest w ruch obrotowy po okręgu i wokół własnej osi, Aztec Swing, Space Gun oraz Space Booster. Tylko nieliczni śmiałkowie zasiedli w Space Boosterze – Armagedonie, gdzie przeciążenia sięgają prawie 4g. Były krzyki radości, ale równie często przerażenia. Można było również zajrzeć do Amfiteatru Colosseo, i Pyramid Illusion, gdzie obejrzeliśmy niesamowity LED SHOW czyli iluzję światła oraz kina Cinema 7D. Nadwątlone siły regenerowaliśmy odwiedzając liczne punkty gastronomiczne usytuowane na terenie Energylandii.

Wspaniała zabawa, mnóstwo przeżyć, ekstremalna rozrywka i uśmiech na twarzach – tak można określić nasz wyjazd.

Podziękowania dla pani Kasi Mazurek oraz pani Jolanty Strzałki za opiekę na wycieczce.

Opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego p. Bozena Majdak

„CHŁOPIEC Z GWIAZD”

W marcu uczniowie klas drugich po raz kolejny odwiedzili Teatr „Banialuka” w Bielsku Białej. Tym razem wzięli udział w przedstawieniu pt. ”Chłopiec z gwiazd”. Bohaterem był chłopiec skupiony na własnej urodzie i rzekomym nieziemskim pochodzeniu, który opuszcza rodzinny dom w poszukiwaniu sławy i pieniędzy. Przez jakiś czas jest idolem, ale niestety sława staje się krótkotrwała i ma wysoką cenę. Kiedy zostaje sam, przypomina sobie, że gdzieś daleko pozostawił kochającą matkę. Wyrusza na jej poszukiwanie…

Spektakl zrealizowany jest z udziałem lalek i aktorów. Zachwycają efekty specjalne , scenograficzne, choreograficzne oraz trzymająca w napięciu muzyka.

Kolejny raz byliśmy świadkami wspaniałego spektaklu w bielskim teatrze. Nic nie zastąpi kontaktu ze sztuką przez duże „S”.

Renata Cul

 

XVIII Wiosenny Zlot „Czyste Góry” 2016

Jak co roku członkowie SKKT w SP Węgierska Górka wyruszyli na szlak by wziąć udział w XVIII Wiosennym Zlocie Turystyczno – Ekologicznym „Czyste Góry” 2016 organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Głównym celem imprezy – było porządkowanie szlaków turystycznych, ochrona przyrody, promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej oraz rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży i jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy Zlotu mieli do wyboru 5 tras, tym razem prowadzących do Schroniska Młodzieżowego w Zarzeczu. Nasza ekipa pod opieką opiekuna SKKT p. B. Majdak

i p. K. Mazurek wybrała trasę z Wilkowic. Wczesnym rankiem

w sobotę zebraliśmy się na Dworcu PKP by pociągiem o godz.7:07 wyruszyć do celu. Po dojechaniu na miejsce wyruszyliśmy zielonym szlakiem na Magurkę, by po krótkim odpoczynku zaliczyć następny szczyt Czupel. Wszystko było super, pogoda wspaniała, czas dobry, humory wszystkim dopisywały, a po sesji zdjęciowej na szczycie poszliśmy czerwonym szlakiem dalej. Do Zarzecza, gdzie była meta Zlotu, dotarliśmy z małymi przygodami. Zebraliśmy 7 worków śmieci, niestety za mało, aby zdobyć nagrodę. Natomiast sukcesem mogą poszczycić się uczestnicy Zlotu w indywidualnych konkursach:

  • w krajoznawczym konkursie powiatowym - I miejsce KACPER HOLICZ
  • w ekologicznym konkursie powiatowym – I miejsce DOMINIKA MAZUREK

Bożena Majdak

Ferie z filmem

23 lutego (w czasie ferii zimowych) 40-oro chętnych z naszej szkoły z klas 4-6 pod opieką nauczycieli wybrało się na wycieczkę do galerii "Gemini" w Bielsku Białej. Głównym punktem wycieczki był seans filmowy w Cinema City. Film animowany pt: "Zwierzogród" okazał się świetną rozrywką, tym bardziej, że na zewnątrz było zimno i padał deszcz. Po seansie mogliśmy zrobić zakupy i spędzić miło czas w KFC przy ulubionych potrawach. Okazuje się, że fajnie można spędzić dzień z koleżankami i kolegami podczas ferii, w atmosferze zabawy i rozrywki. Dziękujemy Panu Jackowi Biłko za zorganizowanie wycieczki oraz Paniom: Anicie Skrzypek i Dorocie Waligórze za opiekę.

Uczestnicy

Więcej artykułów…