przykłady

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE IIIB

Czwartek 30 maja, godzina 16.30.

Za oknem pochmurno, zimno i deszczowo, a my w pogodnych i radosnych nastrojach oczekujemy na przyjście rodziców. Aula pięknie udekorowana, stoły przygotowane na przyjęcie gości. Pani Kamila kroi ciasto, Karol z mamą uruchamiają sokowirówkę, a p. Łukasz instaluje sprzęt nagłaśniający. Wszystko gotowe, ostatni rzut okiem na salę i zapraszamy rodziców. Nasi goście wchodzą, zajmują miejsca i zaczynamy. Imprezę rozpoczynamy od przedstawienia krótkiego programu artystycznego, wręczenia kwiatów i laurek. Tuż potem uruchamiamy naszą klasową kawiarenkę. Oprócz kawy i herbaty serwujemy naturalne, świeżo wyciskane soki, ciasto, gofry i lody. Jest miło, przyjaźnie, gwarno i wesoło. Zaczyna też działać „Fotobudka”. Wśród przygotowanych strojów i gadżetów każdy znajduje coś dla siebie. Prężymy się, uśmiechamy ,, od ucha do ucha’’ i robimy pamiątkowe zdjęcia. W końcu nadszedł czas na główne atrakcje naszego spotkania, czyli quizy, pląsy i tańce. Czas szybko płynie i trochę z żalem, że to już, kończymy imprezę. Najwspanialsze jednak jest to, że spędziliśmy razem taki cudowny wieczór!

UCZTA OLIMPIJSKA

Niecodzienną lekcję przeżyli uczniowie klasy Vb. Mogli na moment poczuć się jak bogowie Olimpu. Zaczęło się od losowania postaci, za którą trzeba się było przebrać, a potem jeszcze o niej opowiedzieć. Oczywiście nie zabrakło nektaru (soków) oraz ambrozji (galaretek w cukrze). Wrażenia pozostaną na długo. Zapraszamy do fotorelacji.

Anita Skrzypek

Bazyliszek

Klasa IVa podczas lekcji związanych z legendami miała okazję zapoznać się z dziwnym bohaterem - Bazyliszkiem. Uczniom się tak spodobała ta postać, iż postanowili zaprezentować jej historię na scenie. Podzielili się na grupy i przygotowywali do występu podczas przerw. Trzy grupy mogły wystąpić na scenie w auli, jedna w sali lekcyjnej. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Zapraszamy na fotorelację.

Anita Skrzypek

Zamykamy wszystkie sekrety powieści w lapbookach.

Klasa VI b na lekcjach języka polskiego podsumowała wiadomości po omówieniu lektury zupełnie inaczej niż zwykle. Zobligowała uczniów do tego lektura " Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", która wybiega w przyszłość, zachwyca wynalazkami i nietuzinkowymi rozwiązaniami. Uczniowie tworzyli lapbooki wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Efekty pracy w krótkiej fotorelacji.

Sabina Porwisz

Mali ratownicy

Wczoraj uczniowie klas trzecich poznali podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdobyli niezbędną wiedzę dotyczącą prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Wszyscy przeszli praktyczne przeszkolenie jak należy sprawdzać u człowieka przytomność i oddech, jak wykonać masaż serca. Być może w przyszłości ta wiedza pomoże im pokonać niepewność i strach w sytuacjach zagrożenia, a w konsekwencji przyczyni się do uratowania komuś życia.

Lucyna Kurtyka

Więcej artykułów…