przykłady

Niech Cię szlak harcerski prowadzi

W dniach 5-7.10.2018 nasza szkoła gościła harcerzy z hufca ZHP Węgierska Górka. Spotkali się oni na Rajdzie Górskim "Niech Cię szlak harcerski prowadzi."

Wspaniałą przygodę przeżyło blisko 500 dzieci, które brały udział w grach terenowych, konkursach kulinarnych, festiwalu piosenki, przeglądzie scen ekologicznych i wielu ciekawych przedsięwzięciach.

Ula Figura

BRZEGI SOŁY

Klasy 1-3 odwiedził kolejny gość. Tym razem pan Wojciech prowadził ciekawe warsztaty ekologiczne pt. "Brzegi Soły" w ramach projektu pn. "Zagospodarowanie brzegów rzeki Soły oraz potoku Żabniczka trasami przyrodniczo - ekologiczno - dydaktycznymi". Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, dziękujemy.

Kamila Pawlus

Spotkanie integracyjne :)

Uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na bulwarach przy hali sportowej w Węgierskiej Górce. Wydarzenie zorganizowała Fundacja na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Tacy Sami" w Bytomiu. W programie były między innymi: quizy, ciekawe gry, zajęcia rękodzieła, występy artystyczne i dużo pozytywnej energii.

Kamila Pawlus

Gimnastyczny pokaz

20 września 2018 Klub Sportowy Spartak zaprezentował pokaz gimnastyki. Klasy 1-4 zobaczyły swoje rówieśniczki w tańcu ze skakanką i obręczami. A to wszystko przeplatane szpagatami, przewrotami w przód, saltami i innymi zaskakującymi ćwiczeniami.

Ula Figura

Słodkie pożegnanie trzecioklasistów

Ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego okazał się bajecznie słodki dla uczniów z klasy IIIa. W tym właśnie dniu udaliśmy się na warsztaty czekoladowe i słodki poczęstunek do restauracji Melaxa. Zabraliśmy ze sobą specjalnie uszyte dla nas na tę okazję „czekoladowe” fartuszki. Po przybyciu na miejsce szybko zabraliśmy się do wykonania pralinek. Każdy z nas zajął stanowisko pracy z wcześniej przygotowanymi produktami do sporządzenia i ozdobienia czekoladek. Zabawa była taka wspaniała, że tylko palce oblizywaliśmy. Nasze wyroby dekorowaliśmy według własnego pomysłu i smaku.

W czasie kiedy nasze „ cudeńka” zastygały w lodówce zebraliśmy się przy tryskającej fontannie gorącej czekolady, aby spróbować bananów w czekoladzie, truskawki polanej czekoladą czy czekoladowych chrupek. Obejrzeliśmy także prezentację na temat najważniejszych czekoladowych faktów. W końcu nadszedł czas na pakowanie naszych dzieł w celofanowe sakiewki, które ozdobiliśmy kolorowymi tasiemkami i bilecikami. Każdy z nas wykonane przez siebie praliny zabrał do domu. Bardzo chcieliśmy poczęstować rodziców i bliskich własnoręcznie wykonanymi czekoladkami.

Serdecznie dziękujemy Pani Sabinie Tomiczek i Pani Justynie Dziedzic za przygotowanie spotkania. Fartuszki, które uszyła dla nas Pani Sabina będą pamiątką tego niezwykłego dnia.

Dziękujemy także Państwu Alicji i Michałowi Waligóra za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów w restauracji Melaxa.

Klasa IIIa

Więcej artykułów…