przykłady

Edukacja dla bezpieczeństwa

Klasy III gimnazjum odwiedziły OSP w Węgierskiej Górce. Dziękujemy strażakom za pouczającą lekcję o zagrożeniach pożarowych.

Kamila Pawlus

Pierwszaki uczą się programowania

Składanie zestawu klocków Lego sprawia nam radość. Pierwsze zbudowane przez nas roboty sami programujemy świetnie się przy tym bawiąc. Niecierpliwie czekamy na następne zajęcia.

Klasa Ib

Edukacja zdrowotna w kl. I-III w roku szkolnym 2017/ 2018

Mija kolejny rok szkolny w którym to uczniowie klas I-III uczestniczyli w Ogólnopolskich programach profilaktyczno-zdrowotnych „Doskonałe mleko”, „Owoce w szkole”.

W ramach programu „Owoce w szkole” zostały przeprowadzone przez wychowawców klas młodszych lekcje dotyczące zdrowego odżywiania. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat znaczenia warzyw i owoców dla zdrowia, utrwalali zdrowe nawyki żywieniowe. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymywało jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Były to świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewka), oraz soki warzywno-owocowe. Dzięki Programowi „Doskonale mleko” uczniowie otrzymywali świeże pożywne mleko w kartonikach ze słomkami. Wypity kartonik mleka w szkole w ciągu dnia zapewniał dzieciom zdrowie, ułatwiał naukę i dodawał energii. Nauczycielki w klasach I-III prowadziły w swoich klasach zajęcia o tematyce zdrowotnej wynikające z programu nauczania. Uczniowie kształtowali postawy prozdrowotne, wzbogacali wiedzę z dziedziny zdrowia, przyswajali prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne. Wiedzą, jak dbać o czystość swojego otoczenia, jak unikać hałasu, jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw. Rozumieją potrzebę snu i odpoczynku oraz dbania o swój wygląd.

Izabela Sobel

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

21 kwietnia (2017) w piątek pani Bożena Majdak przeprowadziła pierwsze zajęcia pozalekcyjne z robotyki dla uczniów z klasy VIa.

Zajęcia prowadzone były na profesjonalnym sprzęcie dydaktycznym w formie zestawów do robotyki. Uczniowie chętnie podejmowali się wyznaczonych zadań, zbudowali swojego pierwszego robota z klocków LEGO. Uczestnicy zajęć rozpoczęli także swoją przygodę z programowaniem robota AV3 w języku NXC na tablecie i komputerze. Zapoznali się ze zmiennymi, czujnikami dźwięku i koloru. Na następnych zajęciach poznają emocjonujący świat programowania.

Dzięki tym zajęciom uczniowie będą mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu informatyki, a także będą mieli możliwość wykazania się kreatywnością i umiejętnością analitycznego myślenia oraz zapoznają się z podstawami algorytmów.

Bożena Majdak

Taniec naszą wspólną pasją!

Taniec jest wymagający.

Czego od nas wymaga?

Systematyczności, dyscypliny, pozytywnego myślenia i dobrej energii. Wymaga też nie lada kondycji i wytrzymałości fizycznej. W tańcu musimy  współdziałać z partnerem, nawiązywać relacje i jednoczyć się  w grupie.

Co daje w zamian?

W zamian daje to wspaniałe poczucie radości, spełnienia, spokoju i relaksu. Ponadto rozwija poczucie rytmu, grację i estetykę ruchów. Jest doskonałym ćwiczeniem pamięci, orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. Podczas występów na scenie pokonujemy własne słabości, wzmacniamy się emocjonalnie.

Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że aż tylu uczniów naszej szkoły tańczy. Niektórzy tańczą w naszych szkolnych zespołach: Zaplątani w tańcu 1 i 2, czy też  grupie tańca sportowego prowadzonej przez Panią Justynę  Dyrlagę.  Wśród nas są też osoby, które ponadto trenują w profesjonalnych klubach (Grzegorz Marszałek i Zyta Żółty  – klub Akwarium) czy szkołach tańca.

A całkiem niedawno troje naszych uczniów (i nie tylko:) brało udział w jednej z największych tanecznych imprez na Podbeskidziu – Swing Latin Show. Brawa dla Amelii Dziedzic, która tańczy w formacji Tigers (Zumba Kids) oraz Anny Jabłońskiej  i Radosława Brączka  tańczących hip- hop.

Lucyna Kurtyka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy – z sali treningowej i z gali.

Dziękujemy Szkole Tańca Swing w Żywcu za udostępnienie zdjęć!

Nasze dzieciaki:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Więcej artykułów…