Rozwiń Skrzydła Pokaż Nam Swój Talent

Uczennica klasy II b Amelka Tirak Laureatką V Edycji Konkursu Rozwiń Skrzydła Pokaż Nam Swój Talent w kategorii śpiew.

Amelka pięknie zaprezentowała utwór „To moja Ojczyzna”. Gratulujemy!

B. Gawlińska

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2019 ROK

Uczennica kl. VII B Wiktoria Supłat odniosła sukces w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, organizowanym pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W kategorii LIONS (klasy 7 i 8) Wiktoria uzyskała wynik dobry. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Waligóra

Literacki sukces uczniów

Kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XXXV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. W tym roku, według komunikatu jury, nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Miło nam zatem, że nasi uczniowie zostali zauważeni.

Wyróżnienie w kategorii proza w grupie wiekowej I - IV za opowiadanie „Moje marzenie do spełnienia” otrzymał Samuel Baszuk z klasy IVa, drugie wyróżnienie w kategorii proza w grupie wiekowej VII - VIII za opowiadanie „Zanim wszystko stracisz” uzyskała Nikola Kudełka z VIIa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anita Skrzypek

ROZWIŃ SKRZYDŁA – POKAŻ NAM SWÓJ TALENT

W tym roku ponownie zatańczyliśmy ze skrzydłami!

Formacja ,,Zaplątani w tańcu’’ kolejny raz przystąpiła do konkursu ,, Rozwiń skrzydła – pokaż nam swój talent ’’. Młodzi tancerze z ogromną dawką pozytywnej energii zaprezentowali się na scenie OPG w Węgierskiej Górce. Jury wysoko oceniło nasz występ, zostaliśmy laureatami konkursu i z przyjemnością wystąpimy podczas Dni Gminy Węgierska Górka.

Gratulujemy również Karolinie Pawlus i Martynie Pietras - uczennicom klasy III gimnazjum – które otrzymały za swoje występy specjalne wyróżnienia.

Lucyna Kurtyka

Sukces Mileny

Miło mi poinformować, że uczennica klasy 2a Milena Mazurkiewicz zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Renata Czech

Więcej artykułów…