Konkursy

One Voice

Lubisz śpiewać? Interesują Cię piosenki w różnych językach? Zapraszamy Cię na

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

dla Dzieci i Młodzieży Szkoły Podstawowej oraz Uczniów Gimnazjum

One Voice

Kiedy? 29 marca 2019 r. godz. 9.00

Gdzie? Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węg. Górki w Węgierskiej Górce

Więcej informacji znajduje się na plakacie oraz w regulaminie konkursu.

Klauzula RODO

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 25 stycznia uczennica naszej szkoły Wiktoria Supłat reprezentowała naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu oraz stowarzyszenie dla promocji i rozwoju „Z Kopernikiem w XXI wiek”. Wiktoria zaśpiewała dwie piosenki: „Noel” i „Moonlight”. W piątek odbyły się przesłuchania uczniów zgłoszonych do konkursu, po ocenie wszystkich uczestników, jury podało imiona i nazwiska osób, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Uroczysta gala, na którą została zaproszona nasza uczennica wraz z opiekunem odbyła się w sobotę o godz.10.00, podczas, której uczestnicy po raz drugi wykonywali swoje utwory. Po naradzie jury zostały ogłoszone końcowe wyniki. Wielka była nasz radość, kiedy usłyszeliśmy, że Wiktoria zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Udział w takim konkursie dał nam możliwość porównania umiejętności lingwistycznych i wokalnych z innymi co wpłynie zapewne pozytywnie na motywację uczniów do dalszej nauki języków obcych, choćby poprzez śpiewanie piosenek w obcych językach.

Dorota Waligóra

Przegląd kolęd i pieśni zimowych w języku angielskim i niemieckim

W ubiegły wtorek, tj. 15 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w "Przeglądzie Kolęd i Pieśni Zimowych w Języku Angielskim i Niemieckim", który odbył się w Żabnicy. I tak oto Amelka Tirak w duecie z Brunem Juraszem wyśpiewali piosenką "Little Drummer Boy" pierwsze miejsce. Również Pierwsze miejsce w kategorii uczniów starszych zajęła Wiktoria Supłat, a Martyna Pietras wraz z Amelią Rąb wywalczyły miejsce drugie. Pięknie i oryginalnie zaprezentowały się również dwa niemieckojęzyczne duety: Iga Kurowska i Gabriela Dziedzic oraz Miłosz Biegun i Patryk Sołtysek. Otrzymali oni nagrody za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca. Gratulujemy!

Katarzyna Biegun

A tak zaprezentowali się najmłodsi:)

Konkurs matematyczny

W dniu 07. 11. 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny: Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus. Wzięło w nim udział 70 uczniów z klas III-VIII oraz III gimnazjum. Po otrzymaniu wyników okazało się, że mamy w szkole wielu zdolnych matematyków, bo aż 22 zostało Laureatami od I do V stopnia (czyli uzyskało wynik od 80 – 100 pkt. -100%.). Najlepszym w szkole okazał się uczeń z klasy III b Bartłomiej Kryczka, który został Laureatem I stopnia z wyróżnieniem - zdobył maksymalną ilość punktów -100. Laureatami I stopnia, którzy uzyskali 96/100 pkt. zostali: Anna Jabłońska z kl. V a oraz Grzegorz Marszałek z kl. VI b. Gratulacje!

Opiekun konkursu: Magdalena Bürger

XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „KALEJDOSKOP TALENTÓW. ZIMA 2019” Żywiec 4-6 stycznia 2019 r.

Uczennica naszej szkoły POLA KUBIESA została laureatką zajmując I miejsce w kategorii malarstwo.

W konkursie zaprezentowała swoje umiejętności i zdolności malując przez 3 godziny studium natury w formacieA-2. Statuetkę laureata oraz dyplom odebrała podczas Wielkiej Gali podsumowującej Festiwal w niedzielę 6 stycznia 2019 roku.

G R A T U L A C J E! (Bożena Majdak)

Więcej artykułów…