Konkursy

BURATINO

Uczniowie klas I-III gościli w Teatrze Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej. Z wielkim zainteresowaniem śledzili perypetie głównego bohatera spektaklu - Buratina, który przeniósł wszystkich do bajkowej krainy. Buratino został stworzony na wzór Pinokia i tak jak on jest drewnianą lalką wyrzeźbioną z kawałka zaczarowanego polana. Przez swój upór, naiwność i łatwowierność wpada w tarapaty. Przeżywa niebezpieczne, a czasem zabawne przygody. To wszystko prowadzi do tego, że Buratino zaczyna rozumieć, co jest w życiu ważne i komu można zaufać. W przedstawieniu aktorzy wykorzystali ponad 30 różnego rodzaju lalek. To marionetki, pacynki, kukiełki, jawajki, lalki zmechanizowane i inne. Sceny z kukiełkami przeplatano grą żywego aktora.

Dlatego też, aby spektakl ten pozostał w naszej pamięci jak najdłużej, ogłosiliśmy konkurs plastyczny na najciekawszą ilustrację do niego. Uczniowie wykonali wiele interesujących prac różnymi technikami. Jury, po burzliwych naradach wyłoniło najlepsze z nich.

Klasy I

Natalia Kania kl. Ib

Milena Mazurkiewicz kl. Ia

Julia Talik kl. Ia

Klasy II

Antonina Talik kl. IIa

Karol Kozubek kl. IIb

Klasy III

Jakub Hazuka kl. IIIa

Maja Trela kl. IIIa

Maja Sporek kl. IIIa

Laureatom gratulujemy! Wszystkich zapraszamy na wystawę prac na drugie piętro.

Renata Czech

XVIII DIECEZJALNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ im. Małgorzaty Papiurek

W dniach 16-17 marca odbyły się eliminacje XVIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, na szczeblu diecezjalnym. W przesłuchaniach, które odbyły się w Domu Kultury w Hałcnowie, wzięło udział ponad 1000 dzieci z około 100 jednostek z całej diecezji, które zdobyły pierwsze miejsca na szczeblu parafialnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II a w składzie: Martyna Cabaj, Zuzia Dziedzic, Tosia Talik, Asia Jurasz, Wiktoria Koźlik, Ksawery Adamczyk, Michał Figura, Oliwier Jafernik, oraz Bruno Jurasz uczeń klasy III b.

Bruno Jurasz w kategorii soliści zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze z klasy trzeciej, a uczniom klasy drugiej dziękujemy za udany występ .

Wychowawcy klas II a i III b

DOKĄD TERAZ?

Z przyjemnością ogłaszamy, że Szkolna Grupa Teatralna Maska po raz kolejny "dała radę". 22 marca wzięliśmy udział w IV Wojewódzkim Festiwalu Teatralnych Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych PROSCENIUM w Siemianowickim Centrum Kultury. Poziom, jak to określiło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, co jednak nie przestraszyło naszych dzielnych aktorów - amatorów. Ostatecznie zajęliśmy I miejsce. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za Nas kciuki.

Kamila Pawlus

Wieczorowy zawrót głowy

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w V edycji Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego "Wieczorowy zawrót głowy" w Zespole Szkół Budwlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu. Konkurs zgromadził wiele miłośników sztuki fryzjerskiej zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Jury oceniało fryzury i makijaż w wielu kategoriach. Aleksandra Kalinowska, Aleksandra Kurowska, Justyna Kolasa, Wiktoria Rozmus stylizowały swoje modelki, czyli Kingę Wolny, Gabrysię Dziedzic, Aleksandrę Worek i Emilię Foerster w kategorii "Postacie z bajek Disneya". Makijaż wykonały natomiast Marysia Strzałka i Paulina Chwil. Nasza reprezentantka Aleksandra Kalinowska zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

Kamila Pawlus

Pierwsze koty za płoty

Cieszy nas fakt, że uczennice klas pierwszych, które wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym o tematyce świątecznej, również poradziły sobie wspaniale. Uczennica klasy Ia Milenka Mazurkiewicz zdobyła w kategorii klas I-III Nagrodę, a Amelka Tirak, uczennica klasy Ib Wyróżnienie. Bardzo serdecznie im gratulujemy, nie tylko talentu, ale również odwagi!

Renata Czech

Serdecznie dziękujemy Rodzicom laureatek za udostępnienie zdjęć!

Więcej artykułów…