Konkursy

Lekkoatletyczne zmagania

Zakończenie sezonu lekkoatletycznego w naszej szkole nie był po naszej myśli.

Termin półfinału wojewódzkiego z czwórboju lekkoatletycznego przypadł na dzień kiedy to nasze sportsmenki z VI i VII klasy były na szkolnej wycieczce. Mimo to nie poddaliśmy się! Decyzja zapadła, na zawody pojedzie nowy młodszy skład.

Pierwsze "koty za płoty" dla uczennic klas IV i V, nie obyły się bez ogromnego stresu i zarazem pięknej walki. Tym bardziej jesteśmy z nich dumni, że mimo tak krótkiego czasu na przygotowanie, nie poddały się, odnajdując sportowego ducha walki i pokazując tym samym, że w naszej szkole rośnie ogromny potencjał na przyszły rok!

W zawodach brały udział:

1. Majdak Wiktoria

2. Semla Wiktoria

3. Pawlus Wiktoria

4. Duraj Oliwia

5. Czech Katarzyna

6. Kuś Zuzanna

7. Rejman Natalia

Ogromne gratulacje dla młodszych stażem za piękną rywalizację jak i dla uczennic klas VI, dzięki którym kolejny raz nasza szkoła dostała się na półfinały wojewódzkie.

mgr Justyna Dyrlaga.

JEDEN Z DWUNASTU

CELE KONKURSU

  • Rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych.
  • Popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów.
  • Przygotowanie do wystąpień przed publicznością.
  • Stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji.

REGULAMIN Gminnego KONKURSU MATEMATYCZNEGO

„JEDEN Z DWUNASTU’’

  • Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce.
  • Konkurs odbędzie się 11.06.2018 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce.
  • W konkursie startuje po trzech uczniów z każdej szkoły w naszej gminie (wyboru uczniów dokonują nauczyciele uczący w danej szkole np. w drodze wewnątrzszkolnych eliminacji).
  • Konkurs jest wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Każdy uczestnik konkursu odpowiada na proste pytania, które są tak sformułowane, aby odpowiedź na nie mogła być szybka i nie wymagała skomplikowanych obliczeń (liczy się oczywiście pierwsza odpowiedź). Ponadto zapraszamy uczniów z danej szkoły w charakterze publiczności.
  • Nad prawidłowym przebiegiem konkursu będzie czuwała komisja w składzie:

- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce – p. Piotr Bryś

- nauczyciel matematyki p. Irena Bryś oraz p. Magdalena Burger

- jedna osoba powołana z nauczycieli opiekunów poszczególnych grup

Konkurs składa się z trzech etapów.

I etap konkursu

Dla każdego zawodnika przygotowane są trzy pytania. Uczniowie odpowiadają według wylosowanej kolejności – czas na odpowiedź na jedno pytanie – 10 sekund. Jeśli uczeń błędnie odpowie lub nie udzieli odpowiedzi na dwa pytania, kończy udział w konkursie.

II etap konkursu

Zawodnicy odpowiadają na pytania, podobnie jak w etapie pierwszym – czas na odpowiedź na jedno pytanie – 10 sekund. Każdy uczestnik ma trzy szanse, symbolizowane przez kuleczki , przy błędnej odpowiedzi traci jedną. Drugi etap trwa do chwili, gdy w grze zostaje trzech uczniów , to znaczy takich, którzy mają co najmniej jedną kulkę.

III etap konkursu

Każdy z zawodników ma nowe trzy szanse , symbolizowane przez kuleczki. Prowadzący konkurs zadaje pytanie, a zawodnicy sygnalizują podniesieniem ręki chęć udzielenia odpowiedzi. Na pytanie odpowiada uczeń, który zgłosił gotowość jako pierwszy (wyznaczony z publiczności uczeń czuwa nad sprawiedliwym wyborem). Limitujemy czas na odpowiedź: 20 sekund. Za poprawną odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt, za błędną lub jej brak– traci szansę – kuleczkę. Gdy zawodnik udzieli trzech poprawnych odpowiedzi, wyznacza następnego odpowiadającego. Po stracie wszystkich kuleczek , uczeń kończy udział w konkursie.

Wygrywa ten uczeń, który uzyska największą liczbę punktów. Gdy kończą się pytania, wygrywa ten z uczestników, który uzyska największą liczbę punktów.

W przypadku gdy uczestnicy zdobędą jednakową liczbę punktów przewiduje się przyznanie miejsc ex aequo.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy za udział, natomiast laureat i dwóch finalistów (uczestnicy III etapu) nagrody i dyplomy.

Zakres materiału obowiązujący na konkursie: matematyka na poziomie 7 klasy szkoły podstawowej

i II klasy gimnazjum .

Wszelkie informacje oraz zgłoszenia startujących w konkursie (do 04.06.2018 r.) można uzyskać pod numerem 338641417

Węgierska Górka 21.05.2018 r.

Kangur Matematyczny 2018

Jak co roku 15.03.2018 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Łącznie naszą szkołę reprezentowało 78 uczestników w 5 różnych kategoriach :

Żaczek klasy II

Maluch klasy III i IV

Beniamin klasy V i VI

Kadet klasy VII i II gimnazjum

Junior klasy III gimnazjum

Z przyjemnością informujemy że aż 6 z nich uzyskało zaszczytny tytuł "wyróżniony" A są to :

Jurasz Bruno

Sokół Mikołaj

Michalska Klaudia

Sokół Weronika

Olejnik Nina

Marszałek Grzegorz

Jabłoński Krzysztof

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Irena Bryś

Cyberprzestrzeń według Adriana

Uczeń klasy trzeciej gimnazjalnej Adrian Tetłak wziął udział w Konkursie informatyczno- językowym o cyberprzestrzeni. Swoją prezentacją wywalczył trzecie miejsce. GRATULUJEMY.

Urszula Figura

Lekkoatletyka królową sportów!

Od 26 kwietnia toczy się rywalizacja w tegorocznym czwórboju. Na szczeblu gminnym bezkonkurencyjnie nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsce. 9 maja natomiast odbyły się zawody na szczeblu powiatowym, gdzie wśród 8 zespołów z całego powiatu nasze dziewczęta po raz kolejny zdobyły pierwsze miejsce. W najbliższym tygodniu szykujemy się już na półfinały województwa śląskiego. Trzymamy mocno kciuki!

Dotychczas w zawodach brały udział uczennice klas VI i VII:

1. Pieczarka Zofia

2. Zawada Marta

3. Gaweł Julia

4. Słowik Paulina

5. Majdak Wiktoria

6. Wolny Natalia

Naszą rezerwową była Kamila Pigoń.

Zawodniczkom życzymy jak najlepszych wyników.

mgr Justyna Dyrlaga

Więcej artykułów…