Konkursy

Wieczorowy zawrót głowy

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w V edycji Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego "Wieczorowy zawrót głowy" w Zespole Szkół Budwlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu. Konkurs zgromadził wiele miłośników sztuki fryzjerskiej zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Jury oceniało fryzury i makijaż w wielu kategoriach. Aleksandra Kalinowska, Aleksandra Kurowska, Justyna Kolasa, Wiktoria Rozmus stylizowały swoje modelki, czyli Kingę Wolny, Gabrysię Dziedzic, Aleksandrę Worek i Emilię Foerster w kategorii "Postacie z bajek Disneya". Makijaż wykonały natomiast Marysia Strzałka i Paulina Chwil. Nasza reprezentantka Aleksandra Kalinowska zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

Kamila Pawlus

Pierwsze koty za płoty

Cieszy nas fakt, że uczennice klas pierwszych, które wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym o tematyce świątecznej, również poradziły sobie wspaniale. Uczennica klasy Ia Milenka Mazurkiewicz zdobyła w kategorii klas I-III Nagrodę, a Amelka Tirak, uczennica klasy Ib Wyróżnienie. Bardzo serdecznie im gratulujemy, nie tylko talentu, ale również odwagi!

Renata Czech

Serdecznie dziękujemy Rodzicom laureatek za udostępnienie zdjęć!

Wielkanoc w tradycji naszych przodków

7 marca br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu 6 uczniów klas V- VII i gimnazjum wzięło udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach imprezy „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” .Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonali prace konkursowe, których temat związany był z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy. Jury konkursu - spośród 214 prac - przyznało nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych.

Nasi uczniowie wypadli wspaniale:

w kategorii kl. IV-VI

PAULINA BIEŚ – N A G R O D A

WIKTORIA TIRAK - WYRÓŻNIENIE

w kategorii kl. VII – gimnazjum

ZUZA KUBIESA - N A G R O D A

POLA KUBIESA - WYRÓŻNIENIE

JULKA BOGDAŁ - WYRÓŻNIENIE

G R A T U L A C J E ! ! !

mgr Bożena Majdak

Zimowe mistrzostwa szkoły

5 marca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce mieli możliwość rozwijania swoich zimowych pasji, biorąc udział w corocznych Mistrzostwach Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce w Narciarstwie Zjazdowym, propagując tym samym aktywność ruchową. W tym roku, z racji zmian oświatowych, zawody objęły uczniów od klas pierwszych szkoły podstawowej po gimnazjum. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 50 ochotników, jednak niektórym z nich choroba pokrzyżowała plany i na starcie zarejestrowało się 41 zawodników.

Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze, a grillowane kiełbaski, ciepły napój i słodkości ufundowane przez Radę Rodziców urozmaiciły całą imprezę.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły wraz z przedstawicielami Rady Rodziców dokonali wręczenia pucharów oraz nagród najlepszym zawodnikom mistrzostw.

Łukasz Maślanka

Wyniki rywalizacji:

Klasy I-III chłopcy

I miejsce Borys Sygut

II miejsce Samuel Kaczmarek

III miejsce Samuel Baszuk

Klasy I-III dziewczęta

I miejsce Maja Trela

II miejsce Maja Brączek

III miejsce Maja Jeleń

Klasy IV-VI dziewczęta

I miejsce Julia Gaweł

II miejsce Nikola Kudełka

III miejsce Łucja Biegun

Klasy IV-VI chłopcy

I miejsce Igor Wojciuch

II miejsce Karol Pieczarka

III miejsce Jakub Janik

Klasy VII/IIG dziewczęta

I miejsce Patrycja Stopka

II miejsce Julia Gaj

III miejsce Justyna Kolasa

Klasy VII/IIG chłopcy

I miejsce Miłosz Biegun

II miejsce Szymon Dyrlaga

III miejsce Nikodem Suchanek

Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus

W dniu 06.11. 2017r w naszej szkole został przeprowadzony konkurs matematyczny "Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus". Wzięli w nim udział uczniowie klas III - VII Szkoły Podstawowej i II, III Gimnazjum. Każdy uczestnik otrzymał czasopismo "Świat dinozaurów" z płytą DVD. Najlepsi okazali się najmłodsi uczestnicy: Laureatami I stopnia (czyli zdobyli 96 pkt/100) zostali uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Maja Sporek i Mikołaj Sokół , zaś Laureatem II stopnia (czyli zdobył 92 pkt/100) został uczeń klasy IV c Szkoły Podstawowej Adam Biegun. Gratulujemy!

Organizator konkursu nauczyciel matematyki mgr Magdalena Bürger

Więcej artykułów…