Konkursy

Językiada Żywiecka 2017

15 grudnia nasi uczniowie gimnazjalni wzięli udział w Językiadzie Żywieckiej organizowanej jak co roku przez ZSM- jest to konkurs powiatowy objęty patronatem Starosty Żywieckiego. Julia Kuśnierz oraz Mateusz Bartosiński wywalczyli drużynowo trzecie miejsce czego im bardzo serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Biegun

Gratulacje dla laureatów…

…Konkursu literackiego o tematyce świątecznej w ramach cyklu "Boże Narodzenie w Beskidach":

Samuela Baszuka

Michała Czadankiewicza

Klaudii Harężlak

Kuby Hazuki

Samuela Kaczmarka

Ali Kolarzyk

Zuzi Krzus

Bartka Piskorza

Brawo!!!

Profilaktyka przez sztukę

Grupa teatralna  „Supełek” ze świetlicy szkolnej wzięła udział w konkursie na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”, który odbył się w dn. 12.12 .2017 r. w Katowicach w Pałacu Młodzieży im. prof. Kamińskiego. Zaprezentowała krótki spektakl pt. „Bez zasięgu ”. Sztuka miała na celu ukazanie dzieciom, jak można ciekawie i bezpiecznie spędzać czas. Większość uczniów nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Dzieci jednak nie zdają sobie sprawy, że Sieć może przewrócić ich życie „do góry nogami ”. A przecież można spędzać czas inaczej, dlatego też odwołaliśmy się do zabaw naszych rodziców, babć i dziadków. Nowo poznane zabawy sprawiły uczniom wielką frajdę. Nasza scenka teatralna skłaniała do głębokiej refleksji, wyzwalała  emocje, ale przede wszystkim pozwoliła uczniom wczuć się w problemy uzależnienia od komputera, Internetu, komórki. Ważne jest, by u dzieci budować optymizm i wiarę w możliwość funkcjonowania społecznego bez agresji, przemocy i bez uzależnień. Śląski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty przyznało nam I miejsce wśród 24 szkół podstawowych naszego województwa. Cieszymy się, że nasz występ odniósł tak wielki sukces. To dla nas ogromna radość!

Bożena Hazuka

Powiatowy plastyczny Konkurs "Boże Narodzenie po Beskidzku"

11 grudnia w sali żywieckiego Miejskiego Centrum Kultury uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym, gdzie mieli, w przeciągu trzech godzin, namalować prace o tematyce związanej z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi na Żywiecczyźnie. Na 147 uczestników z całej Żywiecczyzny w kategorii Szkoły podstawowe kl. I –III przyznano tylko jedną nagrodę, którą otrzymała nasza uczennica z klasy II - Emilia Studencka przygotowywana przez P. Lucynę Kurtykę.

W następnej kategorii klas IV-VI jury konkursu przyznało tylko 6 nagród z czego dwie otrzymały nasze uczennice Wiktoria Tirak z klasy V oraz z klasy VI Paulina Bieś. W następnej kategorii klas VII i gimnazjum również zaistnieliśmy, przyznano 8 nagród w tym trzy przypadły naszej szkole Poli Kubiesa z klasy VII, Zuzannie Kubiesa z klasy III gimnazjum oraz Julce Bogdał z tej samej klasy. Marcelina Motyka z klasy III otrzymała wyróżnienie.

GRATULACJE !!!

Nauczyciel plastyki w klasach IV-VII i gimnazjum mgr Bożena Majdak

GRATULACJE dla grupy kolędniczej „ Górale spod Gronia”…

…w składzie: Krzysztof Król, Nikola Kudełka, Małgorzata Sikora, Ksawery Szewczyk, Karol Pieczarka, Mateusz Sikora, Kacper Kowalczyk, Zosia Pieczarka, Julka Dziedzic, Jola, Krzus, Patrycja Bukowczan, Nikola Parfieńczyk, Marysia Krutak, Wiktoria Majdak, Kamila Jopek, Weronika Kuchejda przygotowanej przez panie: Bożenę Majdak i Katarzynę Mazurek

Za zajęcie I miejsca w gminnym Konkursie Grup Kolędniczych zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej – Cięcina.eu podczas IV Jarmarku Bożonarodzeniowego

Bożena Majdak

Więcej artykułów…