Konkursy

Szkolny konkurs pięknego czytania

Uwielbiamy czytać książki, więc dlaczego nie można czytać ich razem i do tego głośno? Taki cel przyświecał konkursowi, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole. Przed właściwym konkursem odbyły się eliminacje, ich zadaniem było wyłonienie dwóch przedstawicieli z każdej klasy, którzy czytają najpiękniej.

18 maja w sali audytoryjnej odbył się konkurs właściwy. Każdy z uczestników czytał wcześniej przygotowany tekst, który sam mógł wybrać. Po przeczytaniu opracowanego fragmentu, wszyscy losowali numerki odpowiadające tekstowi przygotowanemu przez organizatorów, w kolejnej rundzie należało odczytać tekst bez opracowania go w domu. Jury w składzie - Anita Skrzypek, Urszula Kuta, Barbara Duc, słuchało pięknego czytania, oceniało, debatowało, by podczas obchodów Dnia Dziecka ogłosić wyniki. Uczniowie, którzy najpiękniej czytali, zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Największe wrażenie na jury zrobił Adaś Witos, uczeń klasy pierwszej, ten to ma talent! Bez przygotowania przeczytał tekst głośno, wyraźnie, z odpowiednią intonacją, można powiedzieć - najpiękniej! Gratulujemy!

Wyniki

Kategoria klasy I – III

I miejsce - Adam Witos

II miejsce - Bartosz Piskorz i Oliwia Murańska

III miejsce - Emilia Jurasz i Maciej Wypyszyński

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Aneta Hyla

II miejsce – Zofia Pieczarka i Anna Pawlus

III miejsce – Szymon Dyrlaga

Anita Skrzypek

PRZEBOJOWY PRZEGLĄD

Aż 2,6 tysiąca młodych artystów wzięło udział w siedemnastej edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły. 22kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury ,,Promyk’’ w Bystrej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Zespół klasy III c otrzymał za zajęcie III miejsca puchar, dyplomy i słodycze. Nagrody laureatom wręczał wiceminister Stanisław Szwed i senator Andrzej Kamiński prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. W uroczystości wzięła również udział pani dyrektor Irena Lach.

Bogusława Gawlińska

ROSNĄ NAM MŁODZI MATEMATYCY!!!

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” uczniowie klas młodszych osiągnęli najwyższe wyniki. Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Jakub Filary z klasy IIa, Klaudia Michalska oraz Nina Olejnik z klasy IIIb oraz Adam Biegun z klasy IIIa. Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w klasach starszych!

Powiatowy Konkurs Plastyczny ”WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW”

Starostwo Powiatowe w Żywcu zorganizowało konkurs "Wielkanoc w tradycji naszych przodków ", którego celem było skłonienie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi Żywiecczyzny oraz zainspirowanie ich do twórczych poszukiwań. W konkursie wzięło udział 149 uczniów z terenu Powiatu Żywieckiego. Jury konkursu w kategorii klas IV-VI przyznało tylko 5 równorzędnych nagród z czego dwie przypadły uczniom reprezentującą naszą szkolę w tej kategorii.

NAGRODY otrzymały Pola Kubiesa z klasy kl.VI oraz Paulina Bieś z klasy V.

Bożena Majdak

SUKCES MŁODYCH PLASTYKÓW

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Żywcu wspólnie z Muzeum Miejskim zorganizowało konkurs plastyczny z cyklu „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. I jak co roku uczniowie naszej szkoły stanęli na najwyższym stopniu podium. Spośród 149 prac, które przedstawiały tradycyjne zwyczaje i obrzędy wielkanocne Żywiecczyzny, zostały nagrodzone prace Antka Waligóry z klasy IIIb (nagroda) oraz Antosi Talik z klasy Ia (wyróżnienie).

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Czech

Więcej artykułów…