Konkursy

Przegląd kolęd i pieśni zimowych w języku angielskim i niemieckim

W ubiegły wtorek, tj. 15 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w "Przeglądzie Kolęd i Pieśni Zimowych w Języku Angielskim i Niemieckim", który odbył się w Żabnicy. I tak oto Amelka Tirak w duecie z Brunem Juraszem wyśpiewali piosenką "Little Drummer Boy" pierwsze miejsce. Również Pierwsze miejsce w kategorii uczniów starszych zajęła Wiktoria Supłat, a Martyna Pietras wraz z Amelią Rąb wywalczyły miejsce drugie. Pięknie i oryginalnie zaprezentowały się również dwa niemieckojęzyczne duety: Iga Kurowska i Gabriela Dziedzic oraz Miłosz Biegun i Patryk Sołtysek. Otrzymali oni nagrody za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca. Gratulujemy!

Katarzyna Biegun

A tak zaprezentowali się najmłodsi:)

Konkurs matematyczny

W dniu 07. 11. 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny: Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus. Wzięło w nim udział 70 uczniów z klas III-VIII oraz III gimnazjum. Po otrzymaniu wyników okazało się, że mamy w szkole wielu zdolnych matematyków, bo aż 22 zostało Laureatami od I do V stopnia (czyli uzyskało wynik od 80 – 100 pkt. -100%.). Najlepszym w szkole okazał się uczeń z klasy III b Bartłomiej Kryczka, który został Laureatem I stopnia z wyróżnieniem - zdobył maksymalną ilość punktów -100. Laureatami I stopnia, którzy uzyskali 96/100 pkt. zostali: Anna Jabłońska z kl. V a oraz Grzegorz Marszałek z kl. VI b. Gratulacje!

Opiekun konkursu: Magdalena Bürger

XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „KALEJDOSKOP TALENTÓW. ZIMA 2019” Żywiec 4-6 stycznia 2019 r.

Uczennica naszej szkoły POLA KUBIESA została laureatką zajmując I miejsce w kategorii malarstwo.

W konkursie zaprezentowała swoje umiejętności i zdolności malując przez 3 godziny studium natury w formacieA-2. Statuetkę laureata oraz dyplom odebrała podczas Wielkiej Gali podsumowującej Festiwal w niedzielę 6 stycznia 2019 roku.

G R A T U L A C J E! (Bożena Majdak)

KONKURS PLASTYCZNY NA BOMBKĘ CHOINKOWĄ

Tuż przed świętami – 20 grudnia 2018r. – nasza uczennica Julia Łuszczyk z klasy IIIB odebrała nagrodę w konkursie plastycznym „Bombka choinkowa” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką - Filia w Milówce. GRATULUJEMY! (Lucyna Kurtyka)

SUKCES UCZNIÓW Z NASZEJ SZKOŁY...

... W POWIATOWYM KONKURS LITERACKIM I PLASTYCZNYM ZORGANIZOWANYM W RAMACH CYKLU „BOŻE NARODZENIE W BESKIDACH”.

Celem konkursu było zainspirowanie dzieci do twórczości literackiej, podzielenie się osobistymi rozmyślaniami i oczekiwaniami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia oraz zastanowienie się, czy i na ile narodzenie Bożego Dzieciątka może zmienić nasze otoczenie, naszą rodzinę, nas samych. Dzieci pisały prace pod kierunkiem swoich wychowawczyń – Pani Lucyny Kurtyki i Pani Izabeli Sobel. Podczas spotkania z laureatami 17 grudnia nasi uczniowie za swoje prace uhonorowani zostali nagrodami.

W konkursie literackim nagrody otrzymali:

z klasy III b - Julia Łuszczyk i Dawid Pajestka

z klasy III a – Mateusz Wisła

Natomiast w konkursie plastycznym celem było rozwinięcie i poszerzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz pozyskanie oryginalnych prac. Uczniowie biorący udział w konkursie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie samodzielnie wykonali prace plastyczne, których temat związany był ze świętami Bożego Narodzenia z ukierunkowaniem na zwyczaje i obrzędy na Żywiecczyźnie, zainteresowanie rodzimą tradycją, a zwłaszcza podzielenie się z innymi tradycją kultywowaną w rodzinnym domu. Na wykonanie pracy mieli trzy godziny zegarowe. W konkursie brało udział 132 osoby z całego powiatu. Naszą szkołę w kategorii klas od IV-VI oraz VII-VIII reprezentowało czterech uczniów i wszyscy zostali laureatami.

NAGRODY :

JAKUB HAZUKA klasa IV

WIKTORIA TIRAK klasa VI

PAULINA BIEŚ klasa VII

WYRÓŻNIENIE:

POLA KUBIESA klasa VIII

G R A T U L A C J E!

mgr Bożena Majdak

Więcej artykułów…