Kraków – wycieczka trzecioklasistów

5 czerwca klasa IIIa wyruszyła na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki był Teatr Groteska, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Calineczka”. Po przedstawieniu w Sali Kopułowej odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadził dla nas aktor – Pan Kuba Popławski. Na pamiątkę pobytu w teatrze każdy z nas otrzymał książeczkę pt. „Calineczka” z podpisami artystów występujących w przedstawieniu.

Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa. Na Rynku Głównym podziwialiśmy widokową Wieżę Ratuszową, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, stare kamieniczki i oczywiście pomnik „Adasia”. Wszystkim choć na chwilę udzieliła się niezwykła atmosfera tego tłocznego miejsca , pełnego kwiatów i gołębi. W trakcie spaceru ulicą Grodzką odwiedziliśmy również ulubioną restaurację wszystkich dzieci, czyli McDonald’s, gdzie zaspokoiliśmy swoje apetyty. Idąc dalej ulicą Grodzką dotarliśmy na Wzgórze Wawelskie. Tutaj wielką atrakcją okazała się Smocza Jama. Niektórzy ze strachem w oczach zeszli do miejsca, gdzie niegdyś mieszkał groźny smok. Pod Wawelem zakończyliśmy też wędrówkę po starym Krakowie. Nie obyło się również bez zakupu pamiątek. Największą popularnością cieszyły się oczywiście pawie pióra i smoki.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Sabiny Tomiczek i Pani Agnieszki Sokół za zorganizowanie wycieczki oraz ufundowanie pamiątkowych książeczek.

Uczniowie klasy IIIa z wychowawcą