3b z wizytą u Pana Twardowskiego

W czerwcu nasza klasa III B wybrała się na pełną atrakcji wycieczkę do Chorzowa. Po przybyciu do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, najpierw udaliśmy się do Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika na seans filmowy pt. „Z wizytą u Pana Twardowskiego”. Największe wrażenie na nas zrobił olbrzymi teleskop stojący pośrodku sali. Następnie udaliśmy się do Stacji Klimatologicznej na zajęcia dydaktyczne „ Z pogodą za pan brat”. Prowadzący przybliżył nam sposoby pomiarów i obserwacji poszczególnych składników pogody. Mogliśmy z mapy pogody obserwować i odczytywać pogodę w różnych porach roku. Na koniec w ogródku meteorologicznym odczytywaliśmy temperatury z różnych termometrów, poziom opadów z deszczomierza oraz kierunek i siłę wiatru z wiatromierza. Zwiedziliśmy jeszcze Obserwatorium Astronomiczne, gdzie przez największą w Polsce lunetę soczewkową można w pogodny wieczór odbyć spacer po niebie i po Księżycu. Następnym etapem wycieczki był Śląski Ogród Zoologiczny. Aby tam dotrzeć, trzeba było przejść wśród pięknych kwiatów, drzew i całej zieleni Parku Śląskiego. Nagle wzrok naszych klasowych piłkarzy powędrował w kierunku Stadionu Śląskiego. Niestety zwiedzania tego obiektu nie było w planie. W ZOO: chodziliśmy, zwiedzaliśmy, oglądaliśmy, podpatrywaliśmy, podsłuchiwaliśmy, zachwycaliśmy się, próbowaliśmy też dogadać się z niektórymi zwierzakami. I nie tylko małpy cieszyły się dużą popularnością, ale każdy z nas znalazł swojego ulubieńca. Zmęczeni po kilkugodzinnym spacerze po ZOO z ulgą wsiedliśmy do autokaru. W drodze powrotnej czekała nas jeszcze jedna niespodzianka, obiekt westchnień prawie wszystkich dzieci - McDonald’s ! Cieszymy się, że razem z nami byli nasi rodzice i dziękujemy im, za zorganizowanie tak świetnej wycieczki. Było super!

Dzieci z kl. III b z wychowawczynią