Wolontariat w szkole

W Szkole Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce działający KLUB WOLONTARIATU wraz z opiekunem P. mgr Bożeną Majdak po raz kolejny ogłosił i przeprowadził w dniach 22 -25 października akcję pt.” POMÓŻ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ- PODAJ ŁAPĘ”.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i zaangażowaniem dzieci i rodziców. W tych dniach podobizny czworonogów w wykonaniu dzieci zdobiły korytarze naszej szkoły, zorganizowano także dzień malowanki – na korytarzu na piętrze wystawiono stoliki z kredkami i malowankami piesków i kotów. Chętni uczniowie na każdej przerwie mgli je pokolorować.

Od poniedziałku do czwartku zbierano karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, koce, pledy, materace, poszwy, poszewki, prześcieradła, ręczniki, smycze, miski, czyli wszystko co potrzebne jest podopiecznym Schroniska.

W wyniku akcji zebrano: razem - 132,136 kg karmy dla psów i kotów

1. 100,045 kg karmy dla psów (w tym 62,700 kg suchej, mokrej35,020kg przekąski 2,320 kg).

2. 32,091 kg karmy dla kotów (w tym22kg suchej, 6,785kg mokrej, przekąski kocie 3,306 kg).

3. 34 koce, 2 materace, 17 kołder , 6 karimat, 2 chodniki, 26 poduszek, 4 jaśki, 19 poszew, 9 ścierek, 13 ręczników, 3 prześcieradła.

4. 3 miski, 3 szczotki, 5 szelek i 4 smycze, 2 obroże.

5. Ubranko dla psa + 2 pary butki antypoślizgowe, 3 zabawki.

6. Drapak dla kota.

7. 5 kg żwirek dla kota.

W sobotę 18 listopada siedmioro uczniów (z klas 4- 8: Jola, Patrycja, Julka, Igor, Zosia, Kinga, Kuba), wraz z opiekunem p. Bożeną Majdak dostarczyli dary do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

Szczególne podziękowania Panu Janowi Krzusowi oraz Grzegorzowi Cieślawskiemu za zaangażowanie w akcję oraz przewiezienie darów własnymi samochodami w swoim wolnym czasie do Schroniska w Żywcu.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu mgr Bożena Majdak