Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

Szkoła Podstawowa w Węgierskiej Górce przyłączyła się do AKCJI CHARYTATYWNEJ dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów). W dniach 30, 31 października i 5 listopada w szkole zbieraliśmy dary.

Akcja oparta była na idei charytatywnej i patriotycznej, polegała na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy i artykułów szkolnych. Artykułami żywnościowymi obdarowani będą Polacy mieszkający w gminie Jaszuny i Mickuny oraz parafianie w Nowej Wilejce na Wileńszczyźnie.

Święty Mikołaj słodycze, maskotki i artykuły szkolne przekaże polskim dzieciom: na LITWIE : polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie na BIAŁORUSI: polskie szkoły w Lidzie, Wołkowyjsku, Oszmianie, Ostrowcu i w Grodnie na UKRAINIE: polska szkoła w Stanisławowie i dzieci uczące się języka polskiego przy Katedrze Lwowskiej.

Wszystkie dary zapakowane w 27 pudłach kartonowych zaklejonych i opisanych przekazano w dniu 6 listopada 2018 r. do Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej, która jest współorganizatorem akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu mgr Bożena Majdak