RATUJEMY ŻYCIE I ZDROWIE DZIECI W AFRYCE

WOLONTARIAT na dobre zagościł w naszej szkole. Pomagamy potrzebującym, uwrażliwiamy uczniów na krzywdę i cierpienie drugiego człowieka.

W grudniu 2018 roku zorganizowaliśmy KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, z którego cały dochód przeznaczony był na ratowanie życia i zdrowia dzieci w Afryce.

Do przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się już od miesiąca, po lekcjach wykonywaliśmy ozdoby świąteczne z różnych materiałów jak szyszki, siano, suszone owoce, masa solna, filc itp. Powstawały przepiękne ozdoby, które sprzedawaliśmy na kiermaszu. Było także ciasto, które starsi uczniowie sami upiekli, aby pomóc potrzebującym dzieciom z Afryki.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem a rezultatem było przekazanie 818 zł do UNICEF Polska-Ratowanie Życia Dzieci kod akcji:1009

Za tę kwotę zakupiliśmy:

• 58 opakowań pasty terapeutycznej dla dwójki niedożywionych dzieci – terapia miesięczna
  • 12 000 tabletek uzdatniających wodę. Każda to czyste 5 litrów wody
  • dwa pilnej potrzeby zestawy sanitarne (mydło, wiadro, tabletki oczyszczające wodę, odzież, latarki)

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WSPIERAJACYM AKCJĘ, a w szczególności mamie Kingi Kupczak z VI b za własnoręcznie uszyte i przekazane ozdoby na akcję

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu mgr B. Majdak