Akcja „Uratuj dziecko w Jemenie”

Celem akcji było zebranie środków na ratunek i leczenie dzieci w Jemenie. Sytuacja w kraju jest dramatyczna, brakuje żywności, wody i leków. Z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać, co 10 minut umiera tam dziecko.

28 LUTEGO - podczas zabawy karnawałowej - Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało dla klas młodszych I-IV sprzedaż domowych wypieków. Przekazaliśmy 433 zł do UNICEF-u na pomoc dzieciom w Jemenie. Dzięki tej wpłacie zapewniliśmy:

-109 zł: zakup 200 saszetek mikroelementów w proszku oraz 500 tabletek uzdatniających wodę,

-153 zł: zakup dwóch zestawów do walki z chorobami, pomogą 80 dzieciom uniknąć zagrożeń dla ich życia,

-171 zł: zakup siedmiu koców chroniących wychłodzone dzieci podczas kryzysów humanitarnych.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE

Opiekun SKW mgr Bożena Majdak