WYCIECZKA DO KRAKOWA KLASY IVa i IVb

5 kwietnia uczniowie klasy IVa i IVb wraz z opiekunami wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Miasto przywitało nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Podziemnego, gdzie wszyscy świetnie się bawiliśmy. Tam też obejrzeliśmy przedstawienie na temat legend krakowskich, zobaczyliśmy jak funkcjonował średniowieczny Rynek w Krakowie, przenieśliśmy się do „innego” świata. Graliśmy w gry i wybijaliśmy monety. Dużym zainteresowaniem cieszyła się drewniana waga z dotykowym ekranem, na którym sprawdzaliśmy naszą wagę w różnych jednostkach. Przewodnicy opowiadali nam ciekawostki oraz interesujące historie. Następnie udaliśmy się na dziedziniec, gdzie spędziliśmy sporo czasu. Odwiedziliśmy oczywiście Smoka, który zionął ogniem. Niestety nasz czas pobytu w Krakowie szybko dobiegł końca. W doskonałych humorach, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.

Sabina Porwisz