Klasy ósme na wycieczce

15, 16 i 17 maja to dla klas ósmych była całkowita odskocznia od szkoły. Wreszcie wycieczka, spanie daleko od rodziców, można powiedzieć - luz. Ale chyba nie do końca. Nasze panie kolejny raz udowodniły, że nie będziemy się nudzić i lenić nawet na wycieczce. W pierwszym dniu zwiedzanie Gniezna - zabytki, katedra, przejazd do Biskupina - niesamowite miejsce zamieszkania naszych przodków, dobrze, że dzisiaj w domach mamy przynajmniej prąd, świetne były opowieści snycerza, garncarza i innych „dzisiejszych - niedzisiejszych” mieszkańców Biskupina, potem Wenecja i Muzeum Kolejki Wąskotorowej (tym razem oglądanie z autobusu, bo nam deszcz pokrzyżował szyki). W końcu HOTEL i NOCLEG - czyli właściwy cel wycieczki.

Drugi dzień to Poznań, niestety rynek i koziołki w deszczu, potem trochę krzyków o czas wolny, którego nam nasze ukochane panie nie dały, a dalej podróż na Ostrów Tumski - niesamowite miejsce, do którego musieliśmy się przeprawiać promem, miejsce tak ważnych wydarzeń historycznych - ciekawe, czy wiecie jakich? Potem jeszcze odwiedziliśmy Pobiedziska - wszystko, no prawie wszystko, co widzieliśmy podczas wycieczki, mogliśmy zobaczyć zminimalizowane, ciekawe doznanie. Na koniec Pola Lednickie i znowu HOTEL!!!

Trzeci dzień to Kórnik - a w nim piękny pałac z jeszcze piękniejszymi podłogami i duchem Białej Damy, którego niestety nie widzieliśmy, potem piękny park zamkowy w Rogalinie z dębami Lechem, Czechem i Rusem. A na koniec - wisienka na torcie - Muzeum i Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Zastanawiające miejsce. Nasi przewodnicy to Arkady Fiedler - syn „tego” Arkadego Fiedlera od „Dywizjonu 303” - oraz Arkady Fiedler - jego wnuk. Polecamy tę ciekawą rodzinę, wszyscy są niesamowici.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, w drodze był jeszcze Mc Donalds - ostatnie zdjęcia pokazują nasze wytęskonione spojrzenia w stronę tablicy informującej o przygotowaniu naszego posiłku. I tak na marginesie - za ilość i jakość zdjęć przepraszamy, jakoś nie byliśmy nastawieni pozytywnie do pozowania.

Trasę wycieczki (ZWŁASZCZA HOTEL) polecamy!