Niezapomniane wrażenia

Uczniowie klas IIa i IIb wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Pierwszym punktem wyprawy była kopalnia soli. Trzeba było pokonać prawie 800 schodów na głębokość 135 metrów, aby ujrzeć wykute w soli piękne komory, podziemne jeziora, niesamowite ciesielskie konstrukcje i zachwycające swoją wielkością solne rzeźby. Uczniowie pokonali prawie 3 kilometry podziemnych korytarzy. Podczas wędrówki uważnie słuchali pani przewodnik, która opowiadała o historii i tajemnicach kopalni.

Następnym punktem był Ogród Zoologiczny w Krakowie. To niewielkie zoo, które eksponuje ponad 1400 zwierząt, dużych i małych przedstawicieli 270 gatunków. Zoo jest pięknie utrzymane. Oprócz ciekawych okazów fauny uczniowie podziwiali wspaniale kwitnące magnolie, azalie, różaneczniki i bzy.

Wszystkim uczestnikom na pewno na długo pozostaną w pamięci pozytywne emocje towarzyszące tej eskapadzie.

Renata Czech

A co o wycieczce sądzi jeden z uczestników?

Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce i krakowskiego ZOO

W dniu 17 maja nasza klasa pojechała na całodniową wycieczkę, której celem była Kopalnia Soli w Wieliczce i ZOO w Krakowie. Po pewnym czasie autobus dojechał pod kopalnię soli. Przy wejściu każdy z nas otrzymał komunikator i słuchawki. Zeszliśmy 150 schodów w dół, czyli na 1-wsze piętro, a kopalnia liczy 385 schodów i 9 pięter.

Była tam: ściana soli do lizania, stalaktyty zwane kalafiorami, różne efekty specjalne, rzeźby: Józefa Piłsudskiego, Matki Boskiej Częstochowskiej, małego i dużego solizaura, ludzi którzy kiedyś tutaj żyli, króla Kazimierza Wielkiego, Świętej Kingi oraz Mikołaja Kopernika. Była tam również komnata krasnoludków - wszystko tam było z soli. Po zakończeniu zwiedzania pan przewodnik powiedział że można wziąć słuchawki do domu! Ale komunikatorów nie.

Później pojechaliśmy do ZOO krakowskiego gdzie zobaczyłem: papugi Ary, bażanty, kuropatwy, kukabury, flamingi, szopy pracze, pawie, pelikany, bociany, wydry, oceloty, jeżozwierze, borsuki, zebry, wilki, strusie, żyrafy, wielbłądy, szympansy, pawiany, małpy, tygrysy, lamparty, fenki, antylopy, krokodyle, różne jaszczurki, rybki, węże, słonie i żółwie. Były tam też rzeźby zwierząt. Potem wróciliśmy do Węgierskiej Górki, gdzie odebrali nas rodzice. To była wspaniała wycieczka i niezapomniana przygoda! Wojciech Czaja Kl. II b