Wycieczka do Sandomierza, Kazimierza i do Puław

20 maja był bardzo wyczekiwanym przez nas dniem, nawet zbiórka o 5:20 nie była dla nas problemem. 5 godzinna podróż autokarem minęła nam bardzo szybko. Przed 12:00 dotarliśmy do Ujazdu, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku Krzyżtopór z XVII wieku. Około 14:00 mogliśmy zacząć zwiedzanie Sandomierza. Pół godziny później bardzo miła pani przewodnik opowiedziała nam historię Sandomierza oraz jego mieszkańców sprzed lat. Ruszyliśmy zwiedzać rynek a następnie udaliśmy się do podziemi miasta. Program naszej wycieczki zawierał również kilka kościołów, które odwiedziliśmy. Dzień zakończyliśmy przyjazdem do Kazimierza Dolnego, gdzie spędziliśmy dwie najbliższe noce.

Drugi dzień był poświęcony zwiedzaniu Kazimierza. Zaczęliśmy od spotkania z panią przewodnik, która zaprowadziła nas na górę Trzech Krzyży. Było mgliście, lecz nie przeszkadzało nam to w oglądaniu pięknych widoków! Kaplice, kościoły oraz Rynek pokazały nam jak wyglądała architektura kilkadziesiąt lat temu. Kiedy nadszedł czas na rejs statkiem po Wiśle pogoda przestała nam sprzyjać. Zaczął padać deszcz... nie zniechęcił nas on jednak do oglądania widoków po obu stronach rzeki. Z pokładu udało nam się dostrzec zamek w Janowcu, który był powiązany z Krzyżtoporem. Późnym popołudniem dotarliśmy do schroniska młodzieżowego ,,Pod Wianuszkami" (miejsce naszego noclegu).

Trzeciego dnia niestety pogoda przestała nas rozpieszczać. Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz.... Podczas pobytu w Puławach udało nam się zobaczyć: Pałac Czartoryskich wraz z parkiem, Świątynię Sybilli i Dom Gotycki. Ostatnią atrakcją tego dnia było jedyne w Europie Muzeum Nietypowych Rowerów. Podróż do domu umiliła nam wizyta w McDonaldzie. Co prawda podczas zamawiania pojawiło się wiele problemów, ale ostatecznie nikt nie był głodny. Wróciliśmy około 22:00.

Pamiętajcie, nigdy nie przejeżdżajcie obojętnie obok Sandomierza oraz Kazimierza. Wycieczka w 100% udana!

Uczennice klas 7a i 7b Zofia Pieczarka i Anna Pawlus