WIZYTA GOŚCI Z LITWY W NASZEJ SZKOLE

22 czerwca w sobotę na zaproszenie naszej szkoły przyjechali goście Litwy z wizytą: pani Krystyna Gerasimowicz starosta gminy Kowalczuki, dyrektor polskiej Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie -Pani Janina Małyszko, nauczyciele oraz 20 osobowa grupa młodzieży z tej szkoły. Była to bardzo krótka, ale jakże miła wizyta. W tak krótkim czasie nie udało nam się zrealizować zaplanowanych atrakcji gdyż przyjechali dzień wcześnie i nasze plany legły w gruzach. Pokazaliśmy rodakom z Litwy bacówkę w Żabnicy, gdzie Pan Wojciech Gaweł pięknie opowiadał o tradycjach pasterskich w naszej gminie , zorganizował także pokaz robienia oscypków jak i ich degustację, które bardzo im smakowały, najbardziej bundz. Dużą atrakcją dla młodzieży było karmienie marchewką Alpaków i sesja zdjęciowa z tymi słodziakami. Schodząc z bacówki goście z Litwy zwiedzili schron Wędrowiec o którym opowiedział Pan Artur Caputa pasjonat historii i militariów szef z Klubu Miłośników Oręża Polskiego "Lech". W drodze powrotnej zobaczyli skwer z Obeliskiem Jana Pawła II, następnie przeszli Aleją Zbójników do szkoły gdzie czekała na nich dyrekcja ,nauczyciele i uczniowie. Nasi podopieczni ze szkoły z Węgierskiej Górki przygotowali krótki program artystyczny, a Ola Cieślawska absolwent…ka naszej szkoły na zakończenie przepięknie zaśpiewała piosenkę Marka Grechuty „…w życiu ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”. Wójt Gminy oraz dyrektor szkoły zaprosili przedstawicieli gminy oraz szkoły z Litwy do aktywnej współpracy. Wszyscy otrzymali drobne upominki przypominające naszą gminę. Spotkanie zakończono zwiedzaniem szkoły oraz Węgierskiej Górki- muszli koncertowej , hali sportowej.

Bardzo dziękuję wszystkim , którzy zaangażowali się w to integracyjno – góralsko- litewskie spotkanie.

BEZ WAS BYŁOBY TO NIEMOŻLIWE A NA PEWNO UTRUDNIONE. D Z I Ę K U J Ę

opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

mgr Bożena Majdak