Zakopane w ferie

W drugim tygodniu ferii uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazje wyjazdu do Zakopanego. 39 dzieci i 13 rodziców w tłusty czwartek w godzinach rannych wyruszyło na wycieczkę. Po przyjeździe wjechaliśmy kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch podziwiając roztaczające się widoki na panoramę Tatr od Hawrania po Osobistą, by następnie „wierchem” pomaszerować na Gubałówkę. Pogoda nam dopisała świeciło słońce a śnieg skrzypiał pod nogami. Po zjeździe z Gubałówki udaliśmy się na Krupówki – reprezentacyjną ulicę w samym centrum miasta i oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donaldzie. Humory wszystkim dopisywały.

By tradycji stała się zadość organizatorzy zadbali również o to, by każdy uczestnik w tłusty czwartek mógł skonsumować świeżutkie pączki z konfiturą różaną. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.

Z uśmiechem na ustach, zadowoleni wszyscy wrócili do Węgierskiej Górki

Organizator - opiekun SKKT mgr Bożena Majdak

Podziękowania opiekunom wycieczki : Pani Urszuli Kusa i Panu Marcinowi Wolnemu, że poświecili swój wolny czas by umilić ferie dzieciom.