„Odwrócona lekcja” w klasie VI A

Realizując kolejne zadanie wynikające z programu Szkoły z Klasą 2.0 uczniowie kl. VI A zostali zapoznani z innowacyjną metodą odwróconej lekcji. W odwróconej lekcji to uczniowie stają się aktywni i samodzielnie poznają nowe zagadnienia. Klasa VI A zrealizowała już I cykl zajęć dotyczący muzeów w Londynie. Uczniowie najpierw otrzymali instrukcje do pracy domowej, materiały i źródła do samodzielnej nauki. Na kolejnych lekcjach sprawdzali w praktyce zdobyte wiadomości. Na podstawie zebranych informacji z Internetu i zapoznaniem się z mapą linii metra w Londynie zadaniem szóstoklasistów było stworzenie w grupach plakatu prezentującego przydzielone muzeum w Londynie. Dzięki narzędziom TIK i zaangażowaniu uczniów udało nam się zrealizować zamierzone cele lekcji.

Dorota Waligóra