Spotkanie z myśliwymi

W dniu 13.03.2015r. gościli na świetlicy zaprzyjaźnieni myśliwi z Koła Łowieckiego „Puchacz” z Kamesznicy. Podczas prowadzonej przez myśliwych prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o zwierzęta leśne w różnych porach roku. Szczególnie zwrócili uwagę na okres zimowy, chodzi tutaj o dokarmianie zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak i czym je karmić. Natomiast w okresie wiosny, kiedy to rodzą się młode np. sarenki nie należy ich dotykać ani zabierać do domu, gdyż zostaną odtrącone przez swoje matki. Panowie przypomnieli dzieciom jak należy się zachować się w lesie, gdy na drodze spotkamy dziką zwierzynę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przyniesione przez myśliwych rekwizyty takie jak: zrzuty jelenia byka (poroże), zrzuty sarny rogacza (parostki) oraz fajki i szable dzika. Każde dziecko mogło dotknąć tych rekwizytów. Uczniowie byli zdziwieni, że jeleń (byk) nosi na głowie blisko dziesięciokilogramowy ciężar. Dowiedzieli się też, że w okresie wiosennym można znaleźć takie zrzuty w lesie. Poznały odgłosy zwierzyny zamieszkującej lasy beskidzkie.

Na zakończenie myśliwi przeprowadzili konkurs wiedzy o lesie i zwierzętach go zamieszkujących. Uczniowie, którzy byli najbardziej aktywni otrzymali nagrody książkowe od Koła Łowieckiego „Puchacz”. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zadawały wiele pytań, a zaproszeni goście odpowiadali w bardzo ciekawy sposób. Uczniowie podziękowali myśliwym za miło spędzony czas i nagrodzili ich gromkimi brawami.

Dzieci już cieszą się na kolejne spotkanie, które odbędzie się w lesie.

B. H.