Z wizytą w Banialuce

31 marca uczniowie klas I-III byli uczestnikami wyjazdu do Teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej. Spektakl, który obejrzeli nosił tytuł „Wąż”. Tytułowy bohater czuł się pokrzywdzony, że nie posiada rąk ani nóg. Nie może dostać na urodziny rękawiczek, albo skarpet. Wyrusza więc na poszukiwanie brakujących kończyn. W podróży towarzyszą mu Chomik i Gekon, a niezwykłe ich przygody opowiada kochający zwierzęta narrator. Na swojej drodze bohaterowie spotykają Wróżkę Zębuszkę, Magika, Królika, Pająka i Ptaka, a w końcu samego Boga. Ta niezwykła podróż pozwala Wężowi zrozumieć, że prawdziwą magią jest przyjaźń i piękno bycia sobą, że świat jest bardziej interesujący właśnie dlatego, że każdy z nas jest inny. Ale to możliwe jest tylko dzięki akceptacji i tolerancji cudzej inności.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, które pełne było melodyjnych piosenek, zaskakujących zwrotów akcji, ciekawych dialogów, pięknych strojów i pomysłowo wykonanych, z instrumentów muzycznych, kukiełek zwierząt. Mają nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta na deskach bielskiego teatru.

Renata Cul