„Szlakiem Stasia i Nel” - już po prezentacji projektu!

Zacznijmy od słów Igi Kurowskiej:

Moje przygotowanie do omówienia innym klasom naszego projektu było intensywne. Starałam się wszystkim dzieciom jak najlepiej opowiedzieć o naszym projekcie. Najpierw opowiadałam o naszym zadaniu i pracy poszczególnych grup, a później z pomocą koleżanki pokazywałyśmy nasz blog. Najbardziej były zaciekawione klasy 1-3, bo to z nimi najbardziej się dogadywałyśmy, uczniowie mieli wiele pytań. Miałyśmy swoje stoisko i to nam bardzo pomogło. Moje wrażenie jest takie, iż wszystkim się podobało, ponieważ próbowałam jak najciekawiej wszystko wytłumaczyć, bardzo się starałam....

No właśnie... Iga Kurowska oraz Oktawia Radecka z Va, a także Julia Dziedzic, Pola Kubiesa oraz Wiktoria Majdak z IVa podczas Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 obsługiwały stoisko, na którym zgromadzono materiały wypracowane podczas całego roku szkolnego w związku z działaniami w tymże programie.

Czwartoklasistki przedstawiały Klasowy Kodeks 2.0 oraz zadanie TIK. Dodatkowo przygotowały „Miniporadnik – jak opisywać źródła internetowe”.

Najważniejsze zadanie postawione było jednak przed piątoklasistkami, one to prezentowały projekt „Szlakiem Stasia i Nel – gra dydaktyczna”. Oktawia i Iga przedstawiły drogę do powstania bloga, pokazywały również samego bloga, szlifując przy tym swoje umiejętności potrzebne do wystąpień publicznych – poradziły sobie świetnie.

Uczniowie z poszczególnych klas, po wysłuchaniu wystąpień dziewcząt, mogli rozwiązywać interaktywne zadania, pograć w grę planszową oraz rozwiązywać krzyżówki i wykreślanki przygotowane drogą tradycyjną.

Wszystkim się bardzo podobało :)

Anita Skrzypek