Sprawozdanie z zadania nr 7

W ramach konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy” zrealizowaliśmy w maju zadanie nr 7. Akcję zorganizowali uczniowie kl. IV b, opracowali i wykonali plakat zatytułowany PAKT PRZECIWKO DOPALACZOM, na którym jako pierwsi się podpisali. Plakat ten zawieszono w głównym holu szkoły na gazetce ściennej. Zamieszczone zostały tam również materiały edukacyjne rozpowszechniające akcję. Były to artykuły: Czym są dopalacze? Rodzaje substancji znajdujących się na rynku. Postaci, w jakich można nabyć dopalacze. Działanie dopalaczy. Skutki zdrowotne i społeczne sięgania po dopalacze. Pierwsza pomoc – gdzie szukać pomocy? Podpisy uczniów częściowo zebrano na zajęciach z wychowawcą i zbierane są do dzisiejszego dnia. Swoje wpisy zamieszczają tam również nauczyciele, rodzice uczniów, sami uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Jolanta Figat, Dorota Waligóra