PODAJ ŁAPĘ – POMÓŻ

24 października 2016 roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!” PODAJ ŁAPĘ – POMÓŻ!

Samorząd Uczniowski podejmując się zorganizowania takiego przedsięwzięcia dużo wcześniej musiał wszystko zaplanować, a także należycie się przygotować. W tym celu nawiązano kontakt z kierownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu i uzyskano informację

o potrzebach psów, tych dużych i małych oraz kotów, które tam przebywają.

Przygotowano plakaty informujące o akcji oraz ulotki dla rodziców i naklejki dla dzieci, które. wolontariusze rozdawali tydzień wcześniej.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i nie trwała jeden dzień, ale kilka, gdyż od poniedziałku do czwartku przynoszono dary dla zwierząt nie tylko karmę ale też koce, miski czyli to, co było potrzebne dla tych zwierząt.

29 października w sobotę przekazaliśmy zebrane od Was dary. Przed południem odwiedziliśmy Schronisko w Żywcu, gdzie wypakowaliśmy prezenty dla czworonogów. Udało nam się uzbierać 120 kg karmy suchej i mokrej w puszkach dla psów i 19 kg dla kotów, dwa legowiska, 20 koców, poszewki i ręczniki, żwirek dla kotów, kuwetę, smycze, szelki dla dużych psów, obroże, miski duże i małe, smakołyki i gryzaki- zabawki. Pani Kierownik od razu zauważyła, że Wasze dary są wysokiej jakości i bardzo się ucieszyła, a także oprowadziła naszych uczniów: Julkę Dziedzic, Jolę Krzus oraz Patrycję Bukowczan po terenie schroniska, pokazując pieski różnej rasy a także kotki czekające na adopcję.

To wszystko dzięki Wam i Waszym dobrym sercom! Dziękujemy, że dorzuciliście się do naszej zbiórki i ją wspieraliście.

Podziękowania należą się również rodzicom: Panu Szymonowi Dziedzicowi i Panu Cieślawskiemu za poświęcony czas i użyczenie samochodu do przewiezienia darów.

D Z I Ę K U J E M Y!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego i koordynator akcji mgr B.Majdak