Cybernauci

W październiku tego roku nasza szkoła rozpoczęła udział w projekcie „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Jest to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska pod patronatem i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Podstawowe działania projektu są już za nami, ponieważ w październiku uczniowie klas szóstych i piątych wzięli udział w warsztatach dotyczących zachowania się i bezpieczeństwa w sieci. Zostały także zorganizowane warsztaty dla grupy rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy od organizatorów projektu certyfikat potwierdzający realizację projektu w szkole, nowe, ciekawe materiały edukacyjne dla nauczycieli, rodziców i uczniów oraz zaproszenie do kontynuacji działań w szkole i udziału w konkursie.

Wkrótce kolejne informacje o działaniach w ramach projektu w naszej szkole!

Agnieszka Smolicka