Ferie w Zakopanem

W drugi dzień ferii 17 stycznia 2017 r. Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne zorganizowało wyjazd do Zakopanego, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Węgierskiej Górce, a także rodzice.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od poznania legendy o powstaniu miejscowości Zakopane. Po przyjeździe udaliśmy się pod skocznię narciarską Wielka Krokiew, gdzie oprócz skoczni mogliśmy podziwiać wielkie budowle lodowe, które za dodatkową opłatą można było odkrywać od środka. Następnie udaliśmy się na Gubałówkę (1120 m.n.p.m.).

Niepowtarzalny klimat Zakopanego, super pogoda, spacer po Krupówkach z ustawionymi kramikami po brzegi wypełnionymi pamiątkami, które nie tylko kusiły do wydawania pieniędzy, ale z pewnością dostarczyły nowych wrażeń.

Uczestnicy mieli także możliwość zapoznania się z historią „zimowej stolicy” Polski, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć niepowtarzalną góralską atmosferę. Wycieczka do Zakopanego z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Organizator wycieczki: opiekun SKKT

mgr Bożena Majdak