DZIEŃ WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA

W dniu 12 stycznia zorganizowaliśmy w naszej szkole DZIEŃ WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA, na którym zaprezentowana została wystawa laleczek. Jest to symbol pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. To efekt prawie półrocznej naszej pracy i realizacji projektu „Wszystkie kolory świata”. Projekt jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem epidemii chorób rozwijających się

w Angoli. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, rodzice, a nawet dziadkowie i rodzeństwo. To wspaniała współpraca międzypokoleniowa. Powstały prawdziwe cuda – małe, szmaciane oryginalne dzieła sztuki. Zgromadzono ich 43. Było na co popatrzyć! Każda laleczka miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Tymi informacjami dzieci uzupełniały „akt urodzenia” laleczki.

W tym uroczystym dniu uczniowie i rodzice najpierw wzięli udział w koncercie kolęd zaprezentowanym przez uczniów klas IV – VI, a potem podziwiali wystawę. Na ten dzień Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę, a cały dochód ze sprzedaży ciastek, kawy i herbaty przeznaczył na akcję.

Podczas wystawy pokazane zostały prezentacje multimedialne specjalnie przygotowane na tę okoliczność przez panią Bożenę Majdak. Przedstawiono realizowany przez szkołę projekt edukacyjny UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, przypomniano cele i etapy projektu. Do prezentacji wykorzystano także prace multimedialne uczniów dotyczące wędrówek przez kontynenty, które wzbogacono o fotografie laleczek pochodzących z danego państwa.

W tym dniu każdy mógł wybrać laleczkę, zaadoptować ją duchowo, przekazując na ten cel darowiznę (min 10 zł). Zebraliśmy kwotę 1644 zł i wpłaciliśmy na konto UNICEF. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy pomóc uratować życie dzieciom z Angoli. Zebrane fundusze umożliwią zaszczepienie setek tysięcy cierpiących dzieci. Angola to niestabilny kraj, narażony na klęski żywiołowe. Panuje tam niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, fatalne warunki higieniczno – sanitarne. Z powodu tego kryzysu najbardziej cierpią dzieci, którym zagrażają choroby.

Ale to jeszcze nie koniec, przystępujemy do ostatniego etapu projektu - „Konkursu na najbardziej oryginalną lalkę”, który wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Nagrodą jest sam koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Konkurs będzie prowadzony na Facebooku, o którym poinformujemy w odpowiednim czasie.

W związku z tym organizatorzy przeprowadzili plebiscyt na nietuzinkową laleczkę.

Biorąc pod uwagę najliczniejsze wpłaty oraz głosy przekazane do specjalnej skrzynki zostały wyłonione 3 szmaciane lalki: Hania – kraj Polska, Ali – Egipt, Joany – Hiszpania. Lalki te w konkursie reprezentować będą naszą szkołę i zostały wysłane do Jury Konkursu w Warszawie.

GRATULUJEMY, dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie! Pomaganie może być przyjemne i wiąże się z pozytywnymi emocjami.

Organizatorzy