KOLEJNY PROJEKT ZA NAMI

Po raz kolejny uczniowie klasy IIIb przekonali się, jak wartościową metodą pracy jest metoda projektu. Przynosi ona wymierne korzyści w rozwijaniu zainteresowań i zdolności dziecka. Integruje umysł z czynnościami praktycznymi. Uczy planowania, systematyczności i samodzielności w wykonywaniu zadań. Zachęca do podejmowania trudnych decyzji. Uczy korzystania z różnych źródeł wiedzy. Wzbudza pozytywne emocje i przyczynia się do lepszego poznania siebie i grupy rówieśniczej. Tym razem tematem projektu były „Nasze zainteresowania”. Temat ten przyniósł uczniom wiele radości. Każdy chciał się pochwalić swoimi zainteresowaniami.

I tak:

• wybraliśmy się w egzotyczną podróż po Azji;

• poznaliśmy bohaterów Star Wars

• dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o różnych instrumentach i mieliśmy okazję na nich grać;

• przypomnieliśmy sobie historię walecznej obrony Węgierskiej Górki oraz poznaliśmy broń i maszyny wojenne;

• oglądaliśmy zdjęcia zrobione przez drona i mogliśmy sami spróbować, jak działa;

• poszerzyliśmy swoje wiadomości na temat piłki nożnej;

• poznaliśmy pupili naszych kolegów (żółwie, króliczki, koty, pieski);

• z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek o zjawiskach paranormalnych.

Gościliśmy nawet żywe zwierzątka, żółwie i ślicznego kudłatego szczeniaczka.

Uczniowie wykonali mnóstwo kolorowych plansz i prezentacji multimedialnych, które będą służyły jako pomoc dydaktyczna.

Renata Czech